Wednesday, 11 February 1401 05:18

سرلشكر صفوي: نظم جديد جهاني روند زوال رژيم صهيونيستي را سرعت مي بخشد

️دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در راهپيمايي روز جهاني قدس در اراك گفت: نظم جديد جهاني روند زوال رژيم صهيونيستي را سرعت مي بخشد.

سردار سرلشكر صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در راهپيمايي روز جهاني قدس در اراك گفت:
حضور مردم ايران و آزاديخواهان جهان در راهپيمايي روز جهاني قدس پس از دو سال كرونايي، پيام همبستگي با مردم مظلوم فلسطين و روحيه دادن و قدرت افزودن براي مقاومت اسلامي در برابر رژيم ظالم و كودك كش و جنايتكار صهيونيستي را منعكس مي كند.

سرلشكر صفوي با اشاره به تحولات اخير در جهان و رخدادهاي امنيتي درون سرزمين هاي اشغالي تصريح كرد:
روز قدس امسال مي تواند با توجه به شاخص ها و رخدادهاي جهاني و منطقه اي از اهميت بيشتري برخوردار باشد و آثار حماسه حضور مردم روزه دار در اراك و سراسر ايران در رسانه هاي ملي و جهاني، نويدبخش ادامه جهاد و مقاومت مردمي فلسطينيان و مسلمانان جهان براي سرعت دادن به پايان به عمر رژيم صهيونيستي و آزادي قدس شريف و فلسطين اشغالي است.

وي افزود:
در شرايطي كه صهيونيست ها مدعي بودند در هفتاد و چهارمين سالگرد تأسيس اين رژيم با وجود آشكار شدن روابط شان با برخي از كشورهاي عربي، امنيت و ثبات بيشتري نسبت به گذشته پيدا كرده اند، روند تحولات اخير در فلسطين اشغالي و گسترش مبارزات مسلحانه از نوار غزه و كرانه باختري به شهر قدس و سرزمين هاي اشغالي ١٩٤٨ ميلادي، و از همه مهمتر مردمي شدن جهاد مسلحانه كه براي دستگاههاي امنيتي رژيم غير قابل تصور بود، حكايت از اين دارد كه نفس هاي رژيم صهيونيستي به آخر نزديك شده است.

صفوي در تشريح استدلال هاي نفس هاي آخر رژيم صهيونيستي خاطر نشان ساخت:
رژيم صهيونيستي و امريكايي ها بر اين باور بودند كه با عادي سازي روابط با برخي از رژيم هاي عربي ضعيف منطقه مي توانند عمر ننگين خود را طولاني تر كنند و حتي با حضورشان در اطراف مرزهاي ايران و در كشورهاي همسايه ايران، براي ما توليد تهديد كنند.

ساختار امنيتي رژيم صهيونيستي ناتوان تر از گذشته شده است

سرلشكر صفوي ادامه داد:
اما افزايش عمليات هاي استشهادي اخير آن هم در قلب سرزمين هاي اشغالي و كشته و زخمي شدن دهها صهيونيست در ماههاي اخير نشان داد كه ساختار امنيتي رژيم صهيونيستي ناتوان تر از گذشته شده و ترس و لرزه و وحشت را بين اشغالگران فلسطين افزايش داده است.


رژيم صهيونيستي هيچ گزينه نجات بخشي در اختيار ندارد

وي با بيان اينكه تردد اسراييلي ها در خيابان هاي تل اويو كاهش و  سير مهاجرت معكوس از رژيم صهيونيستي افزايش پيدا كرده است خاطرنشان ساخت:
رژيم صهيونيستي از روند قدرت گيري مقاومت مسلحانه و گسترش آن به كرانه باختري و توان موشكي حماس و عمليات گروه جهاد اسلامي و حمايت حزب الله از گروههاي جهادي فلسطين، هيچ گزينه نجات بخشي در اختيار ندارد.

  رييس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهيد سليماني گفت:
بحران اقتصادي در اروپا و امريكا و جنگ اخير فدراسيون روسيه با اوكراين از ميزان حمايت مالي از رژيم صهيونيستي كاسته است.

آمريكا ناتوان از كمك به اسراييل است

سرلشكر صفوي با اشاره به ناتواني آمريكا در حمايت از هم پيمانان خود گفت:
رفتار آمريكا در بي تحركي ناتواني در قبال هدف قرارگرفتن عربستان سعودي توسط نيروهاي يمني طي ماههاي اخير و جنگ اوكراين، اين باور را در صهيونيست ها تقويت كرده است كه امريكا بخاطر افول قدرت و ناتواني هاي همه جانبه و تعارض منافع با متحدانش ناتوان از كمك به اسراييل است.

فلسطين به نوعي به مرزهاي بازدارندگي رسيده است

سرلشكر صفوي با تأكيد بر قدرت افزايي گروههاي مقاومت فلسطيني در برابر تهديدات رژيم صهيونيستي اظهار كرد:
مردم مظلوم و نسل هاي جديد جوانان فلسطيني با شجاعت و انگيزه اي باورنكردني، در مقابل سركوب و اقدامات وحشيانه اسراييلي ها با روش هاي مبارزاتي جديد به موازات توانمندتر شدن ادوات دفاعي و هجومي، به نوعي تا مرز بازدارندگي رسيده اند و اين براي رژيم صهيونيستي و دستگاههاي اطلاعاتي و امنيتي آن غير قابل پيش بيني بود.

شبكه قدرت پاسخ هماهنگ منطقه اي به تجاوزات رژيم شكل گرفته است

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا گفت:
جبهه مقاومت حامي فلسطيني ها از لبنان تا عراق و يمن و ساير بلاد اسلامي نه تنها با همدلي از توانمندي هاي ابزاري مجاهدين فلسطيني حمايت مي كنند بلكه با سازماندهي تشكيلاتي ، ارتقاي انگيزه هاي جهادي و مبارزاتي ضد اشغالگري كه نتيجه تلاش هاي شهيد حاج قاسم سليماني و شهيد سيد محمد حجازي و ساير شهداي مقاومت است، شبكه قدرت پاسخ هماهنگ منطقه اي به تجاوزات رژيم را شكل داده اند و اين بزرگترين چالش جديد امنيتي براي رژيم صهيونيستي و حاميان آن است.

صهيونيست ها در محاسباتشان بي گدار به آب نزنند

سردار صفوي با اشاره به شکست های پی در پی اسرائیل در سالهاي گذشته افزود:
جنگ ۳۳ روزه لبنان و جنگ ۲۲ روز غزه و عملیات اخیر شمشیر قدس که ١١ روز طول کشید و بيش از ۴ هزار موشک به سمت صهیونیستهاي اشغالگر شلیک شد و برای اولین بار شهرهای مراکز صهیونیستی را مورد هدف قرار داد يك غافلگيري راهبردي براي صهيونيست ها بود كه در محاسباتشان بي گدار به آب نزنند.

وي ادامه داد:
در پي شكست هاي اخير، مقامات صهیونیستی به ارتش خود دستور داده اند از هرگونه اقدام نظامی در غزه احتیاط و به سیاست تحریمی اکتفا کنند .

رژيم صهيونيستي دچار ناامنی ذهني و عملي در داخل سرزمینهای اشغالی شده است

اين استاد جغرافياي سياسي به نظر سنجی هایي اخير رسانه های اسرائیلی گفت:
۵۹ درصد صهیونیستها به دنبال بازگشت و مهاجرت معکوس از اسرائیل به اروپا و آمریکا هستند و رژیم صهیونیستی که نوید امنیت به يهودي هاي مهاجر از آمریکا و اروپا و آفریقا داده بود این چنین دچار ناامنی ذهني و عملي در داخل سرزمینهای اشغالی شده است.

اسراييل در ملت سازي شكست خورده است

سرلشكر صفوي تاكيد كرد:
رژیم صهیونیستی برغم دولت سازی ناکام، ولی هرگز نتوانسته ملت سازی کند و چندین میلیون نفر که از آفریقا و اروپا و آمریکا به امیدهایی به این سرزمین آورده شده اند هم اکنون دچار تضاد و تناقص فرهنگی ‌و نابرابری اقتصادی و هویتی و حتی رفتاری با یکدیگر هستند.

دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا با اشاره سخنان چهارشنبه مقام معظم رهبري در جمع دانشجويان گفت:
نگراني امروز صهيونيست ها از افول و تضعيف قدرت آمريكا و قرارگرفتن جهان در آستانه يك نظم جديد بين المللي كه دو روز قبل مقام معظم رهبري در ديدار صميمانه با دانشجويان مطرح فرمودند يك چالش بزرگ براي صهيونيست هاست و اين يك واقعيت و حقيقت است كه نظم تك قطبي و يا هژمون قدرت آمريكا با شكست مواجه شده و امريكايي ها با چالش بزرگي روبه رو هستند.

 وي با اشاره به چالش هاي ايالات متحده آمريكا گفت:
چالش از درون آمريكا، مصداقش رقابت هاي انتخاباتي دو سال پيش ترامپ و بايدن بود، امريكا در سياست خارجي اش در مواجهه با جنگ روسيه با اوكراين كه منفعل عمل كرده و خودش و ٣٠ كشور ناتو نتوانستند آنچنان عكس العمل امنيتي و نظامي نشان دهند.
وي در تشويح چالش اقتصادي امريكا خاطرنشان ساخت:
چالش اقتصادي امريكا با چين است و اينكه به احتمال زياد تا چند سال آينده قدرت اقتصادي چين و قدرت آسيايي در مقابل قدرت آمريكا و متحدانش شكل خواهد گرفت.

وي با اشاره به چالش فرهنگي و تمدني ايالات ماحده آمريكا با قدرت جهان اسلام تأكيد كرد:
قدرت گيري جهان اسلام و ملت هاي اسلامي و جبهه مقاومت به رهبري انقلاب اسلامي ايران كه يك قدرت فرهنگي و تمدني و يك قدرتي براي همگرايي ملت هاي اسلامي است. اين قطب قدرت از اقيانوس اطلس و شمال آفريقا يعني مصر و الجزاير تا غرب آسيا و تا اقيانوس آرام يعني اندونزي و مالزي در قرن حاضر شكل خواهد گرفت.

سردار صفوي با تأكيد بر اينكه قدرت جهان اسلام در نظم جديد جهاني شكل خواهد گرفت، افزود:
وجود يك ميليارد و ششصد ميليون مسلمان با وجود ٧٥ درصد ذخاير خام و ٥٧ درصد ذخاير گاز جهان كه در اختيار كشورها و ملت هاي اسلامي است و با توجه به ساير مؤلفه هاي قدرت ساز مي تواند قدرت جهان اسلام را در نظم جديد جهاني در كنار ساير قدرت هاي آسيايي و اوراسيايي مثل چين، هند و روسيه بروز و ظهور دهد.

سرلشكر صفوي در جمع بندي سخنان خود گفت:
در نظم جديد جهاني قدرت آمريكا رو به افول است و اين نظم بين المللي، روند افول رژيم صهيونيستي را سرعت بخشيده است.

وي با بيان اينكه جهان به سمت چند قطبي شدن قدرت در حال حركت و تغيير است يادآور شد:
شكل گيري قدرت جهان اسلام و فرهنگ و تمدن نوين اسلامي در نظم جديد حهاني حتمي است.

سرلشكر صفوي با تأكيد بر اينكه همگرايي ملت ها و دولت هاي اسلامي در حمايت از آرمان فلسطين و آزادي قدس شريف رو به افزايش است گفت:
قطب قدرت جهان اسلام در كنار شكل گيري قدرت آسيايي مركب از قدرت چين، روسيه و هند در مقابل قدرت غرب استعمارگر و سلطه طلب، چالش بزرگ امريكايي ها خواهد بود.

سرلشكر صفوي در پايان تصريح كرد:
سنت و وعده هاي قرآني و الهي و مؤلفه هاي فرهنگي، اقتصادي و جمعيتي و راهبردي توانمندساز يك ميليارد و ششصد ميليون مسلمان در حمايت از مبارزات جهادي مردم فلسطين ، نويد بخش آزادي قدس شريف قبله اول مسلمين و آزادي سرزمين فلسطين خواهد بود.