سه شنبه, 06 تیر 1396 08:54

بزرگترین کارنامه جمهوری اسلامی ایران ، دفاع مقدس و حماسه سالهای جنگ است

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از معتبرترین  مراکز تحقیقاتی راجع به جنگ است و هیچ مرکزی  به این اندازه  مرجعیت و صداقت  و درستی  مطالب  منتشره در خصوص  حقایق جنگ   را ندارد. 

 

سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی در مراسم گرامیداشت  مرحوم دکتر اردستانی ، ریاست فقید مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  که  در محل  این  مرکز برگزار گردید با اشاره به سابقه آشنایی خود  با  دکتر اردستانی گفت:
بیش از سی سال است که  آقای دکتر اردستانی را یعنی از زمان ورود ایشان به دفاع مقدس از سال 61 و از والفجر مقدماتی به بعد در عملیات های مختلف  می شناسم و با این مرکز در ارتباط هستم و در سال 86 بنده حکم ایشان را به عنوان مسئول مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صادر کردم  و ایشان دراین مسئولیت بسیار خوب درخشیدند.
بزرگترین کارنامه جمهوری اسلامی ایران ، دفاع مقدس  و حماسه  سالهای جنگ است  که آیندگان از طریق آثار منتشره  می توانند  با این حماسه بزرگ آشنا شوند .
وی افزود:آثاری که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس  منتشر و به چاپ می رساند در تاریخ آینده کشور و برای نسل جوان ماندگار خواهد بود.
وی با اشاره به عملکرد مرحوم اردستانی در ریاست مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:
در حدود ده سالی که مرحوم اردستانی  سکاندار ریاست این مرکز بود تحول مثبتی در این مرکز از لحاظ ساختاری و کمیت و کیفیت انتشارات در حوزه نشر کتاب و فصلنامه های تخصصی  ایجاد کرده بود  و  ایشان بسیار حساس بودند تا  کتابهایی که از طریق این مرکز منتشر می گردد مستند ، دقیق ،منصفانه و صادقانه باشد و در این راستا  به کارکرد ارتش ، جهاد سازندگی ، سپاه  و بسیج  نگاه صادقانه ای داشتند.
وی افزود:
از دیگر ابتکارات مرحوم اردستانی  راه اندازی  بحث تاریخ شفاهی بود  که بعد ها ثبت این تاریخ شفاهی به استان ها و تیپ ها و لشکر ها تسری پیدا کرد.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به مرجعیت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در خصوص جنگ تحمیلی ، گفت:
متاسفانه گاها در برخی از آثار منتشره در خصوص جنگ  غلو شده است و گاها برخی در خصوص جنگ و دفاع مقدس مطالب غیر واقع  گفته اند .
سرلشکر صفوی ادامه داد:
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از معتبرترین  مراکز تحقیقاتی راجع به جنگ است و هیچ مرکزی  به این اندازه  مرجعیت و صداقت  و درستی  مطالب  منتشره در خصوص  حقایق جنگ   را ندارد.