سه شنبه, 20 -2669 08:30

سرلشکر صفوی : نقطه تهاجم عليه ما در داخل كشور است /در مقیاس جهان اسلام و در مقیاس داخلی دچار نوعی نفاق هستیم

انقلاب ما از خارج و با جنگ و  سایر تهدیدات خارجی  آسيب نمي بيند،بلكه نقطه تهاجم عليه  ما در داخل كشور است و نفوذ يكي از جنبه هاي آسب پذيري هاي ما در بعد داخلي است.

سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی ،دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوادر گردهمایی فارغ التحصیلان دوره های تربیت مربی معارف مهدویت خواهر  سراسر  کشور  که به همت بنیاد فرهنگی مهدی موعود برگزار شد   با تبیین روند کنونی حرکت  جامعه بشری گفت:
 سئوال اساسی برای  بسیاری  از اندیشمندان انسان دوست در مقیاس جهانی این است که  مسیر  و روند کنونی جامعه بشری و سیاستمداران و قدرتمندان حاکم بر ملت ها به چه سمت و سویی در حال حرکت است و آیا رهبران بیش از 7 میلیارد  جمعیت جهان به سمت جهل و تاریکی و ظلم حرکت می کنند  و یا به سمت دانایی ، روشنایی و عدالت اجتماعی  و سرانجام درگیری قدرتهای جهانی و منطقه ای  و سرانجام حاکمان مستبد و ظالم کشورها به کجا خواهد رسید.
وی افزود:
به اعتقاد ما تنها راه نجات بشریت مکتب  اسلام ناب محمدی (ص) و اعتقاد به مهدویت و تلاش و مجاهدت برای زمینه سازی ظهور حضرت می باشد.
سرلشکر صفوی با اشاره به گسترش جریان نفاق در برخی از دولت ها ی کشورهای اسلامی افزود:
متاسفانه هم اکنون و در مقیاس جهان اسلام و در مقیاس داخلی دچار نوعی نفاق هستیم و در مقابل اسلام ناب محمدی ، در مقیاس جهانی سعودیها خود را خادم الحرمین و رهبر جهان عرب و جهان اسلامی می دانند و نه تنها با انقلاب اسلامی ، بلکه با تفکر شیعی و اندیشه مهدویت دشمنی می ورزند .
وی افزود:
در بعد داخلی نیز متاسفانه برخی بر خلاف نظر مقام معظم رهبری جامعه را به سمت دو قطبی شدن و به سمت اختلاف پیش می برند ، لیکن تجربه حدود 39  سال گذشته جمهوری اسلامی ایران و مدیریتهای کلان آن نشان می دهد کسانیکه در مقابل تدابیر رهبری و ولایت فقیه می ایستند و یا زاویه می گیرند ، سرانجام رسوا و ناکام می شوند.

 

***مسیر سربازی امام زمان (ع) از مسیر سربازی ولی فقیه می گذرد/نفوذ يكي از جنبه هاي آسب پذيري هاي ما در بعد داخلي است


سرلشکر صفوی ادامه داد:
به اعتقاد ما فلسفه حکومت ولایت فقیه و نیابت عام امام زمان علیه السلام از یک پشتوانه اعتقادی و پشتوانه مردمی برخوردار است و مسیر سربازی امام زمان (ع) از مسیر سربازی ولی فقیه می گذرد و هر کس از این مسیر جدا شود عاقبت بخیر نخواهد شد و وظیفه همه ولایتمداران در حال حاضر بسیار حساس می باشد و با یستی ولی فقیه زمان را خوب شناخته و تدابیر ایشان را  بتوانیم به درستی و بخوبی  بفهمیم  و عمل کنیم  و پیشرفت ، عزت و امنیت ملی ایران در گرو حفظ وحدت  و انسجام ملی است.
 رئیس هیئت مدیره و عضو  هیئت امنای بنیاد فرهنگی مهدی موعود   با اشاره به زمینه سازی انقلاب اسلامی ایران برای ظهور گفت:
انقلاب اسلامي ما بروز و ظهور تفكر مهدويت است و بالاترين نماد اصلاح و جنبه تغيير فرهنگي نسبت به ساير جنبه ها ،انقلاب اسلامي است. انقلاب اسلامي نشان داد كه اين تفكر مهدويت و اسلام ناب مي تواند تبديل به يك حكومت و نظام سياسي شود وآسيب پذيري انقلاب اسلامي هم از همين دريچه است و دشمنان مي خواهند با از بين بردن باورهاي فرهنگي و مذهبي ما انقلاب را دچار انجراف كنند
وی ادامه داد:
انقلاب ما از خارج و با جنگ و  سایر تهدیدات خارجی  آسيب نمي بيند،بلكه نقطه تهاجم عليه  ما در داخل كشور است و نفوذ يكي از جنبه هاي آسب پذيري هاي ما در بعد داخلي است.

***آسيب هاي شبكه هاي اجتماعي در الگوي استفاده كنوني مردم از فرصت هاي آن بيشتر شده است


سرلشکر صفوی با تبیین مولفه های جامعه مهدوی افزود:
جامعه مهدوي ما بايد بانشاط، چالاك و با روحيه جهادي و آماده قيام باشد و در جهت ترویج  این معارف ، ما می توانیم معارف مهدويت را در بستر نرم افزارهاي ارتباطي و شبكه تلفن همراه توسعه دهيم اما هم اكنون دشمنان ما دارند بيشتر از ما از اين موضوع استفاده مي كنند و آسيب هاي شبكه هاي اجتماعي در الگوي استفاده كنوني مردم از فرصت هاي آن بيشتر شده است و متاسفانه  ارتباطات تلفن هاي همراه  و فضای مجازی  توانسته اند برخي فرزندان را از والدين و برخي از انسان ها را از خدا دور كند.
دکتر صفوی ادامه داد:
در توسعه فرهنگ مهدويت بايد از ظرفيت رسانه هاي نوين استفاده كنيم و بايد از همان ابزارهايي كه دشمنان با استفاده از انها باورهاي اسلام ناب محمدي را مورد هجوم قرار دادند، عليه خودشان استفاده كنيم.