سرلشکر صفوی:نیروی انتظامی بایستی در مقابل دشمنان خبیث قدرت تصمیم گیری داشته باشد/شکست داعش و جبهه ائتلاف آمریکا یی صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی پیروزی استراتژیک و راهبرد ی برای ملت ایران است

Published in خبر برگزیده شنبه, 19 اسفند 1396 11:25
Rate this item
(0 votes)

 پیروزی بزرگ در به ثمر نشاندن  انقلاب اسلامی ایران   و پیروزی در دفاع مقدس و جنگ هشت ساله و همچنین هم اکنون شکست داعش و جبهه ائتلاف آمریکا یی صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی  سه پیروزی استراتژیک  و راهبرد ی ملت ایران در مقیاس جهانی و منطقه ای است .

سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در جمع دو هزار نفری  دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( امین )  با اشاره به ویژگیهای شاخص  نیروی انتظامی  در  ارائه خدمات مستمر و متنوع به عموم مردم گفت:
نیروی  انتظامی یک نیروی پر افتخار و با ارزش  ، مقتدر و آبرومند است که  در مجموعه نیروهای مسلح ما هیچ نیرویی به اندازه نیروی انتظامی   از مرزها تا شهرها به مردم خدمت نمی کند .
وی با اشاره به تداوم ماموریت های نیروی انتظامی حتی در ایام تعطیلات گفت:
در شرایطی که مردم ، اصناف و مشاغل و مجموعه کشوری در ایام خاصی تعطیل هستند  فعالیت این نیرو به نوعی دیگر  آغاز می شود .
وی افزود:
وجود هر کدام از پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی برای ما مایه افتخار است  چرا که نیروی انتظامی هم مردم دار  و هم مردم یار است  و هم در مقابل اشرار و دشمنان  مسلح با اقتدار عمل می کند  و نسبت به عموم مردم و مردم عادی بسیار مهربان و با قابلیت انعطاف برخورد می کند.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  با اشاره به قابلیت انعطاف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت:
در قضایای اخیر انعطاف بسیاری از این نیرو دیدیم ، اگرچه اعتقاد داریم اگر کسی به سمت نیروی انتظامی  به قصد کشت تیر اندازی  کرد بایستی واکنش مقتدرانه به آن نشان داد و این نیرو در مقابل دشمنان خبیث قدرت تصمیم گیری داشته باشد.
سرلشکر صفوی در ادامه با ارائه تحلیلی راجع به دفاع مقدس گفت:
هم اکنون 29 سال از پایان جنگ می گذرد و خیلی  از جوانان و مردم  نمی دانند که چرا این جنگ علیه ملت ایران آغاز شد و چگونه بر دشمنان پیروز شدیم .
وی ادامه داد:
ملتی که  تاریخ را نخوانده باشد مجبور به تکرار تاریخ خواهد شد و ما بایستی تاریخ کشور ، تاریخ دفاع مقدس و حماسه و فداکاریهای آن را بشناسیم  و بدانیم که طی 39 سال گذشته سه پیروزی استراتژیک  و راهبرد ی در مقیاس جهانی و منطقه ای داشتیم .
وی با اشاره به پیروزی های  استراتژیک  و راهبرد ی ملت ایران در مقیاس جهانی و منطقه ای گفت:
پیروزی بزرگ در به ثمر نشاندن  انقلاب اسلامی ایران   و پیروزی در دفاع مقدس و جنگ هشت ساله و همچنین هم اکنون شکست داعش و جبهه ائتلاف آمریکا یی صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی  سه پیروزی استراتژیک  و راهبرد ی ملت ایران در مقیاس جهانی و منطقه ای است .
سرلشکر صفوی در ادامه با تحلیل کلان دفاع مقدس گفت:
جنگ تحمیلی پرهزینه ترین جنگ پس از جنگ های اول و دوم جهانی  و تنها جنگ دوران دوقطبی قدرت (دوران جنگ سرد) که هردو ابرقدرت طرفدار یک طرف جنگ(عراق) بودند، بود  و رژیم صهیونیستی این جنگ را به نفع امنیت و منافع خود می دید.
وی افزود: در این جنگ ایران حداکثر 12درصد از درآمد ناخالص داخلی خود را برای جنگ هزینه کرد در حالیکه  حاکمیت عراق با ذخیره ارزی 35میلیارد دلار در آغاز جنگ و  کمک های بلاعوض و وام بین 85 تا 90میلیارد دلاری و  تخصیص 57درصد از درآمد ناخالص داخلی در هزینه کرد برای جنگ پیشرو بود و دولت حاکم عراق  از جمعیت 16میلیون نفری حدود یک میلیون و 600 هزار نفر تا دو میلیون نفر را در جنگ به صورت اجباری وارد کرد و از 1.5 تا 2 میلیون کارگر خارجی  برای اداره امورات کشور استفاده نمود.
سرلشکر صفوی با اشاره به هزینه ها و خسارات جنگ برای کشورهای عراق و ایران افزود:
در حوزه هزینه ها  و خسارات جنگ دو طرف درگیر  حدود  2 هزار میلیارد دلار هزینه   و خسارت متحمل شدند.
سرلشکر صفوی با اشاره به حجم تسلیحات و  خریدهای خارجی دولت عراق  در زنان جنگ افزود:
فقط قبل از عملیات فاو وکربلای پنج عراق تنها  10 میلیارد دلار خرید تسلیحاتی از شوروی، چین، کره، آمریکا و کشورهای اروپایی داشته است.
سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به مهمترین خصوصیات عملیات کربلای پنج گفت:
غافلگیری قدرتهای فرامنطقه ای و حامیان منطقه ای و رژیم بعث عراق در کنار  وحدت فرماندهی عملیات(طرح ریزی و اجرای عملیات توسط سپاه و پشتیبانی توسط ارتش) و همچنین  ارزش سیاسی نظامی شکستن دروازه شرقی بصره در تغییر موازنه جنگ به نفع ایران از مهمترین ویژگیهای عملیات کربلای 5 بود .
وی افزود: در حقیقت عملیات فتح فاو(بهمن ماه 1364) و عملیات کربلای پنج، سرنوشت جنگ را رقم زد.

Last modified on شنبه, 19 اسفند 1396 11:25

Leave a comment