شنبه, 20 بهمن 1397 19:34

سرلشکر صفوی:مردم در 22 بهمن امسال هوشمندانه پاسخ تحریم هارا خواهند داد/ عامل وحدت در سطح ملی منجر به پیشرفت کشور است

Rate this item
(0 votes)

مطمئن هستم که در 22 بهمن امسال علیرغم  وجود تمامی مشکلات  ملت عزیزمان  با حضور آگاهانه و هوشمندانه خود پاسخ تحریم های ظالمانه آمریکائی ها را خواهند دادو یکپارچه و متحد زیر پرچم اسلام و قران و ولایت فقیه با انسجام و اقتدار خود باردیگر عزمت ملت ایران را نمایش خواهند داد.


سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در  اجتماع پیشگامان انقلاب اسلامی استان اصفهان و  تجلیل از مدیران شاخص و پیشگامان انقلاب اسلامی که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید گفت:
مطمئن هستم که در 22 بهمن امسال علیرغم  وجود تمامی مشکلات  ملت عزیزمان  با حضور آگاهانه و هوشمندانه خود پاسخ تحریم های ظالمانه آمریکائی ها را خواهند دادو یکپارچه و متحد زیر پرچم اسلام و قران و ولایت فقیه با انسجام و اقتدار خود باردیگر عزمت ملت ایران را نمایش خواهند داد.
وی افزود:
باید واقع بین باشیم . مشکلات داخلی داریم اما پس از گذشت 40 سال از عمر انقلاب اسلامی ایران  علیرغم فشارهای بسیاری که دشمنان و بدخواهان وارد کرده اند ، در این چهل سال ایران قدرتمند شده است و یک درخت تنومند 40 ساله با ریشه های عمیق و شاخه های گسترده شده که  دامنه نفوذ آن  تا مدیترانه گسترش پیدا کرده است .
سرلشکر صفوی با اشاره به نقش مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی  ایران گفت:
مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیشتاز بودند و اولین حکومت نظامی در اصفهان تشکیل شد. جوانان انقلابی استان اصفهان ، علما و بازاریان و همه اقشار استان در پیروزی این انقلاب پیشتاز بوده اند و علاوه بر آن در هشت سال دفاع مقدس فرزندان برومند و بسیجیان و ارتشیان دلاور و پاسداران  غیور و در کنار آنها  عزیزان جهاد سازندگی استان اصفهان با شجاعت و خردمندی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حضور پررنگ و تعیین کننده ای داشتند .
سرلشکر صفوی افزود:
در پانصد سال گذشته دو مرحله تمدن سازی داشته ایم ، یک مرحله در زمان صفویه که از اصفهان آغاز شد که شیعه و ایران یکپارچه شد و مرحله دوم با رویداد انقلاب اسلامی ایران  به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و  مقام معظم رهبری  دوران دیگری از تمدن سازی آغاز گردیده است که به فضل الهی و برکت حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تا 50 سال آینده یک فرهنگ و تمدن جدید اسلامی را خواهیم ساخت .
وی ادامه داد:
هم اکنون نیز و در عرصه تمدنی  ، استان اصفهان  علاوه بر آنکه قطب صنعتی  کشور است ، قطب فرهنگی و تمدنی است و فرصت های زیادی پیش روی این استان می باشد.
سرلشکر صفوی با اشاره به دیدار جمعی از مردم مردم اصفهان با مقام معظم رهبری افزود:
در آن دیدار مقام معظم رهبری فرمودند:" اصفهان در مقطعی مرکز نورافشانی علمی در کشور و در دنیای اسلام بوده است و علما، دانشمندان و هنرمندان این خطه، دستیابی به این جایگاه را، افق فعالیتهای خود قرار دهند."
وی اضافه کرد:
باید جایگاه خودمان را پیدا کنیم ، استان اصفهان علیرغم توانمندیهای بالا و کسب رتبه های برتر کشور در بسیاری از امور اقتصادی ، تولیدی و علمی و فرهنگی  ، در سالهای اخیر هم در بخش اعتبارات دولتی و هم در سرمایه گذاری بخش خصوصی از برخی استان ها عقب افتاده است و متاسفانه بخش دولتی ،این استان را استان برخوردار می دانند و اعتبارات کمتری به این استان اختصاص می دهند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد:
متاسفانه در این استان شاهد نوعی سرمایه گریزی بدلیل نا مساعد بودن شرایط کسب و کار و البته برخی سخت گیری ها هستیم  و لازم است  استان اصفهان به سمت کار جمعی و مشارکت در برخی از امور روی آورد.
سرلشکر صفوی با اشاره به فعالیت های بنیاد نصف جهان در حل برخی از مشکلات استان اصفهان افزود:
 در تهران بیش از دویست نخبه اصفهانی داریم و در هماهنگی با مرجعیت و امام جمعه محترم و استاندار  و بطور کلی  استان اصفهان ،بنیادی به نام بنیاد نصف جهان  برای حل مشکلات کلان استان تشکیل دادیم تا مسائل استان بویژه موضوع آب و موضوعاتی از قبیل قطار سریع السیر  به سمت حل پیش رود و این بنیاد در امورات اجرایی دخالت نکرده و صرفا در سطح راهبردی به هدایت موضوعات می پردازد.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به لزوم وحدت و همدلی در امورات استان و همچنین در بعد ملی گفت:
باید یاد بگیریم باهم باشیم و در سطح ملی نیز اگر ملت ما و مسئولین و سران قوا باهم باشند می توانند کشور را به جلو و پیشرفت ببرند .


Last modified on شنبه, 20 بهمن 1397 19:34

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.