پنج شنبه, 19 -2669 16:41

برای استقبال نکردن از جنگ، باید خودکان را برای جنگ آماده کنیم

ما نباید به سمت جنگ حرکت کنیم اما برای استقبال نکردن از جنگ، باید خودمان را برای جنگ آماده کنیم

پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه 1396- نخستین برنامه امروز اینجانب و سایر اساتید و دانشجویان، بازدید از پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود. این پالایشگاه به تنهایی معادل 55 درصد سایر پالایشگاه های کشور بنزین تولید می کند و به عنوان نماد اقتصاد مقاومتی شناخته می شود.

بعد از ظهر به ستاد فرماندهی نیروی دریایی سپاه رفتیم و با سردار تنگسییری جانشین فرمانده ندسا جلسه داشتیم. پس از ارائه توضیحات سردار تنگسیری و پرسش و پاسخ، بنده از موضوع مسئولیتی خودم چند توصیه به آنها داشتم:
1.    گفتم خودتان را برای پاسخگویی به دشمن و ضربه متقابل درکمتر از یک ساعت آماده کنید.
2.    لجمن جنگ احتمالی آینده، از دریای مدیترانه، دریای سرخ، اقیانوس هند، دریای عمان و خلیج فارس خواهد بود و ماهیت جنگ آینده هواپایه و دریاپایه است، بنابراین خودتان را برای این نوع جنگ ها آماده کنید.
3.    ما نباید به سمت جنگ حرکت کنیم اما برای استقبال نکردن از جنگ، باید خودمان را برای جنگ آماده کنیم.(به تبعیت از قرآن کریم و آیه شریفه "واعدوا لهم مااستطعتم من قوه" و روایت حضرت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب(علیه السلام) که فرموده اند: مَن خافَ اَمِنَه)
4.    دغدغه اصلی ما نیروهای مسلح باید حفظ بقاء ملی، احساس امنیت برای عموم مردم، حفظ امنیت ملی و دفاع از منافع کشور تا 30 سال آینده باشد.
5.    بروید فکر کنید چه کاری انجام دهیم که در جنگ احتمالی آینده، ما ضربه اول را با غافلگیری نخوریم و در مقابل پاسخ غافلگیرکننده به نیروی مهاجم بدهیم.
9.    دشمن نه تنها سلاح، تجهیزات، پایگاهها، راهبرد، دکترین و تاکتیک های ما را نباید بشناسد، بلکه حتی نباید بتواند فکر فرماندهان و رزمندگان ما را بخواند.
10.  خودتان را اماده نگهدارید، دشمنان  باید بفهمند اگر حماقتی کردند و به ایران حمله کردند به سرنوشت صدام دچار خواهند شد و این را باید آمریکایی ها هم بدانند.
پس از برنامه، اساتید و دانشجویان به مهمانسرا بازگشتند و اینجانب به اتفاق سردار تنگسیری از پروژه ساخت خانه های سازمانی نیروی دریایی سپاه و ناوتیپ 110 ذوالفقار بازدید کردم.
 
تلاش کردیم در این سفر علمی علاوه بر تحقق اهداف آموزشی، زمینه ای فراهم آوریم تا اساتید و دانشجویان ارتشی و پاسدار با یکدیگر تعامل و مشارکت داشته باشند که بحمدالله بازخورد خوبی هم گرفتیم. ساعت 22 به اتفاق 43 تن از اساتید و دانشجویان به تهران بازگشتیم.