پنج شنبه, 02 ارديبهشت 775 19:00

جمهوری اسلامی ایران یک جریان مبارزه ضد تروریستی را آغاز کرده است

ایران به‌دنبال برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه خلیج فارس و منطقه غرب آسیا با مشارکت کشورهای منطقه است. براساس همین راهبرد و به صورت واقعی جمهوری اسلامی ایران یک جریان مبارزه ضد تروریستی را آغاز کرده است.

دوشنبه 29 خرداد 1396- صبح امروز در جلسه کمیته علوم و معارف دفاع مقدس شرکت کردم. بعد از ظهر به دعوت سردار اشتری فرمانده محترم ناجا در جمع شورای عالی نشر معارف و تجارب انتظامی و دفاع مقدس ناجا سخنرانی کردم.
گفتم برای آنکه جنگی به سراغمان نیاید، باید آمادگی‌های دفاعی خود را افزایش دهیم و هزینه‌های حفظ آمادگی به مراتب کمتر از هزینه‌های اداره جنگ است.
راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران تهاجم و آغاز جنگ نیست، ایران به‌دنبال برقراری صلح، ثبات و امنیت در منطقه خلیج فارس و منطقه غرب آسیا با مشارکت کشورهای منطقه است. براساس همین راهبرد و به صورت واقعی جمهوری اسلامی ایران یک جریان مبارزه ضد تروریستی را آغاز کرده است.
عربستان سعودی و برخی از کشورهای دیگر منطقه بازیچه دست ایالات متحده آمریکا قرار گرفته اند و تنش‌های از پیش طراحی شده در منطقه صرفاً به بهره برداری آمریکا از منابع  کشورهای عربی – اسلامی  در جهت خرید تسلیحات و افزایش رقابت مخرب نظامی توسط این کشورها منجر خواهد شد.
ساختار حکومت در عربستان سعودی به‌صورت قبیله‌ای است و این کشور فاقد پارلمان و قانون اساسی مورد تأیید ملت بوده و اصولا مردم در تعیین سرنوشت خویش حقوقی ندارند و مشارکت های مردمی در امور سیاسی حتی در پائین‌ترین سطح خود وجود ندارد و این کشور در درون خود با چالش های فراوانی رو به رو است.
متاسفانه برخی از کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی، سیاستهای کلان و استراتژیک و راهبرد اصولی و صحیحی در بهره برداری از تسلیحات خریداری شده ندارند و صرفا به فراگیر شدن تنش های منطقه ای دامن می زنند.  این تنش ها موجب هدر رفتن منابع کشورهای اسلامی و رواج اختلاف در بین دولتهای اسلامی می شود و منابعی که بایستی صرف وحدت، پیشرفت و توسعه کشورهای اسلامی گردد، در جهت کشتار ملتهای مسلمان به کارگرفته می شود. به هر میزان که ناامنی در منطقه گسترش و رواج داشته باشد، فروش سلاح نیز در این منطقه بیشتر خواهد شد .
 
رفتار ایالات متحده آمریکا، خصوصا قرارداد 12 میلیارد دلاری فروش تسلیحاتی آمریکا به قطر نشان از آن دارد که رفتار معامله‌گرانه رئیس جمهور آمریکا مقدم بر هرگونه پیمان منطقه ای این کشور با کشورهای منطقه خصوصا پیمان با عربستان سعودی است و در صورتی که منافع آمریکا در جای دیگر تامین گردد، سیاستهای این کشور در چرخشی آشکار چه بسا در به خطر انداختن منافع ملی هم پیمانان فعلی خود در منطقه تعریف می شود.
دور جدید بازار سیاه فروش تسلیحات به قطر در حالی است که آمریکا از محدودیت های اعمال شده توسط کشورهای عربی در برابر قطر حمایت آشکاری کرده و آمریکا در فروش تسلیحات خود به این کشورها اصطلاحاً به دنبال دوشیدن کشورهای منطقه است.
قطری ها حدود 400 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارند و آمریکایی ها نیز براساس منافع ملی خود، به دنبال صدور خدمات امنیتی به قطر و در نتیجه تصاحب بخش عمده ای از ذخایر ارزی این کشور هستند و تنش های ایجاد شده نیز در راستای فروش و تضمین امنیت  این کشورها  به ازای منابع مالی دریافتی است. البته  نقش حمایت قطر از اخوانی ها و پشتیبانی از حماس را نبایستی در این بین نادیده نگاشت و اینکه ترامپ به سران رژیم صهیونیستی تعهد داده حمایت های مالی از نیروهای مقاومت فلسطینی مثل حماس را قطع کند.
قدرت آمریکا و صهیونیست ها در حال کاهش است و نشانه های آن را می توان در عدم موفقیت آمریکا در سرنگونی حکومت سوریه و همچنین عدم توان آمریکا در ایستادگی  مقابل کره شمالی دید و واقعیت دیگر آن است که آمریکایی ها در صحنه میدان نبرد، خصوصا در حوزه کمک های مستشاری ایران در عراق و سوریه،  توان عملیاتی و اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به‌خوبی در ک کرده اند و در این میدان ها شکست های سختی از ایران متحمل شده اند و رویکرد آنها در قبال سپاه نیز برگفته از این همین واقعیت است.
آمریکائی ها با جمهوری اسلامی ایران چالش اساسی دارند و رفتار اخیر سیاستمداران آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید، نشان از بد عهدی و بی ثباتی آمریکا در عمل به تعهدات 1+5 دارد و هدف آمریکا در نقض تعهدات خود فشار به جمهوری اسلامی ایران در نتیجه شکست سیاست های آمریکا در عراق و سوریه است.
آمریکا در اوضاع داخلی خود و درآینده درگیر چالش های  اساسی بیشتری  ناشی از سیاستهای غلط دولتمردان خود، خصوصا سیاست های ترامپ خواهد بود و برخی از این سیاستمداران برای انحراف از موضوعات داخلی، افکار عمومی را معطوف به بحران های ساختگی خارجی می کنند و دقیقا موضوع جمهوری اسلامی ایران نیز از این دست موضوعات است و ترامپ در رابطه با ایران سیاست تحریم ها را ادامه خواهد داد. البته ممکن است ترامپ نتواند دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود را تمام کند. چراکه برخی از نهادهای اصلی آمریکا با ندانم‌کاری های ترامپ و نداشتن راهبرد او در مسائل کلان جهانی مخالف هستند و او را رییس جمهوری در حد آمریکا نمی‌شناسند.
در پایان گفتم:
ایجاد انشقاق دربین مردم ناشی از رواج اختلافات و سلیقه های سیاسی از جمله رفتارهای منافقانه و آفت هایی است که  جبران هریک از آنها مسلتزم صرف زمان و انرژی زیادی  است و بیشترین توان دولتمردان و به تبع آن مردم  بایستی صرف توسعه منابع و پیشرفت کشور و افزایش سطح رفاه عمومی گردد و بیانات حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای براساس نقش رهبر انقلاب در دیده بانی از  انقلاب ترجمه و تفسیر می گردد.
وحدت از جمله راهبردهایی است که توجه به آن باعث عزت ، سرافرازی و موفقیت کشور در صحنه های مختلف شده است.
پس از اتمام برنامه نماز جماعت مغرب و عشاء را اقامه و سپس روزه را افطار کردیم.