پنج شنبه, 13 خرداد 775 20:55

دشمنان می خواهند ما را از دورن مسئله دار کنند

 دشمنان قسم خورده ما به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند اراده خودشان را با تهدید نظامی به ما تحمیل کنند، لذا می خواهند ما را از درون مسئله دار کنند.

یکشنبه 25تیرماه 1396- ساعت 7 صبح به سپاه امام رضا(ع) رفتم و با سردار نظری و شورای معاونان او جلسه ای برگزار کردم.

گفتم خاطرات بسیار زیادی از این سپاه بزرگ خراسان در ذهن اینجانب وجود دارد. در طول جنگ کردستان و هشت‌سال دفاع مقدس، شهدای بزرگ این استان همچون شوشتری، محمدزاده، کاوه، برونسی از خود رشادت نشان دادند.
 گزارش کاملی از تهدیدات فرامنطقه ای، منطقه ای و ملی در ابعاد نظامی و امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ارائه دادند.
دو سؤال مطرح کردم. اینکه فرآیند استان خراسان رضوی و مشهد مقدس تا چند سال آینده به سمت امنیت پایدار و یا ناامنی پیش می رود؟
اگر پاسخ این است که به سمت ناامنی پیش می رود، شما چه طرح ها و سناریوهایی را برای مقابله با آن آماده کرده اید؟
تأکید کردکدم تهدیدات داخلی را جدی بگیرند. این نوع از تهدیدات نسبت به امنیت داخلی، اساس انقلاب و نظام سیاسی ما بروز خواهد کرد. دشمنان قسم خورده ما به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند اراده خودشان را با تهدید نظامی به ما تحمیل کنند، لذا می خواهند ما را از درون مسئله دار کنند. هم در بخش اقتصادی و هم با نفوذ در اجزای مختلف ساختارهای کشور.


ساعت 10 به ستاد فرماندهی قرارگاه ثامن الحجج(ع) رفتم. فرمانده نیروی زمینی سپاه، معاون هماهنگ کننده نزسا و فرمانده قرارگاه و مسئولان دیگر در برنامه حضور داشتند.
گزارش کاملی از وضعیت امنیتی محیط ملی و منطقه ای و تحرکات دشمنان در کشورهای همسایه ارائه دادند. بحمدالله سپاه پاسداران کوچکترین تحرکات علیه امنیت ملی کشور را از مبدأ رصد می کند.
پس از شنیدن طرح های دفاعی و امنیتی سپاه در این استان گفتم باید یک طرح جامع مشترک تدوین و در دستور کار بگیرد.


 
قدرت آمریکا رو به افول است و از سال 2025 به بعد قدرت از غرب جهان به سمت شرق جهان و قاره آسیا (چین، روسیه و هند) به حرکت خواهد آمد و در حال حاضر ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای در منطقه غرب آسیا مطرح است.آمریکا از سال 2001 تاکنون شکست های راهبردی فراوانی را متحمل شده است و با حمله نظامی به افغانستان و عراق و هزینه کردن چند تریلیون دلار و متحمل شدن چند هزار کشته و زخمی به اهداف خود نرسیدند و قدرتشان تضعیف شده است.
هم اکنون ائتلاف آمریکا، صهیونیست ها، سعودی، ترکیه و اردن با شکست مواجه شده و ائتلاف ایران، روسیه، سوریه و حزب الله لبنان به پیروزی رسیده‌ و به فضل الهی ایران به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده است.
اولویت دشمنان خارجی ما خدشه‌دار کردن امنیت داخلی کشور در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی فرهنگی و امنیتی است و استقرار نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزهای شرقی و شمال غرب کشور در جهت ثبات و استقرار امنیت پایدار در شرق و غرب کشور است و در این راستا دولت بایستی هزینه‌های استقرار امنیت پایدار در مرزهای شرقی و غربی را پرداخت کند، چراکه تأمین امنیت پایدار زمینه اجرای برنامه های پنج ساله ششم دولت را در مناطق شرقی و غربی کشور یعنی استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و شمالی فراهم می‌کند.
بعد از ظهر جلسه ای با اعضای هیئت مدیره مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا در استان خراسان رضوی داشتم و گزارش عملکرد و فعالیت آنها را گرفتم.
ساعت 22 به تهران بازگشتم.