پنج شنبه, 13 خرداد 775 21:18

برخی ها برخلاف نظر رهبر معظم انقلاب، جامعه را به سمت دوقطبی شدن و اختلاف پیش می برند

متأسفانه برخی ها بر خلاف نظر مقام معظم رهبری جامعه را به سمت دو قطبی شدن و به سمت اختلاف پیش می برند، لیکن تجربه حدود ۳۹سال گذشته جمهوری اسلامی ایران و مدیریت‌های کلان آن نشان می دهد کسانی که در مقابل تدابیر رهبری و ولایت فقیه می ایستند و یا زاویه می گیرند، سرانجام رسوا و ناکام خواهند شد.

شنبه 7مردادماه 1396-صبح امروز در گردهمایی فارغ التحصیلان دوره های تربیت مربی معارف مهدویت سراسر کشور که توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در مشهد مقدس برگزار می شد، شرکت کردم. به عنوان رییس هیئت مدیره بنیاد و عضو هیئت امنا سخنرانی کوتاهی با موضوع «راهبردها و راهکارهای زمینه سازی جامعه مهدوی با تاکید بر راهبرد فرهنگی تعیین جامعه مقصد و راههای رسیدن به آن» ارائه دادم.


 
گفتم سؤال اساسی برای بسیاری از اندیشمندان انسان دوست در مقیاس جهانی این است که  مسیر و روند کنونی جامعه بشری و سیاستمداران و قدرتمندان حاکم بر ملت ها، به چه سمت و سویی در حال حرکت است و آیا رهبران بیش از ۷ میلیارد جمعیت جهان به سمت جهل و تاریکی و ظلم حرکت می‌کنند و یا به سمت دانایی، روشنایی و عدالت اجتماعی؟

سرانجام درگیری قدرتهای جهانی و منطقه ای و سرانجام حاکمان مستبد و ظالم کشورها به کجا خواهد رسید؟

به اعتقاد ما تنها راه نجات بشریت، مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و اعتقاد به مهدویت و تلاش و مجاهدت برای زمینه سازی ظهور حضرت می باشد.
پس از ارائه پاورپوینت در مورد مهدویت، به مسائل داخلی و خارجی پرداختم و گفتم هم اکنون در مقیاس جهان اسلام و در مقیاس داخلی دچار نوعی نفاق هستیم. در مقیاس جهانی در مقابل اسلام ناب محمدی، سعودی‌ها که خود را خادم الحرمین و رهبر جهان عرب و جهان اسلامی می دانند، نه تنها با انقلاب اسلامی، بلکه با تفکر شیعی و اندیشه مهدویت دشمنی می ورزند.
در بعد داخلی نیز متاسفانه برخی ها بر خلاف نظر مقام معظم رهبری جامعه را به سمت دو قطبی شدن و به سمت اختلاف پیش می برند، لیکن تجربه حدود ۳۹ سال گذشته جمهوری اسلامی ایران و مدیریت‌های کلان آن نشان می دهد کسانی که در مقابل تدابیر رهبری و ولایت فقیه می ایستند و یا زاویه می گیرند، سرانجام رسوا و ناکام خواهند شد.
 
به اعتقاد ما فلسفه حکومت ولایت فقیه و نیابت عام امام زمان (علیه السلام) از یک پشتوانه اعتقادی و مردمی برخوردار است و مسیر سربازی امام زمان (ع) از مسیر سربازی ولی فقیه می گذرد و هر کس از این مسیر جدا شود عاقبت بخیر نخواهد شد. وظیفه همه ولایتمداران در حال حاضر بسیار حساس است و بایستی ولی فقیه زمان را خوب بشناسیم و تدابیر ایشان را  به درستی و به خوبی بفهمیم  و عمل کنیم.
انقلاب اسلامی ما بروز و ظهور تفکر مهدویت است و بالاترین نماد اصلاح و جنبه تغییر فرهنگی نسبت به سایر جنبه ها، انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی نشان داد که این تفکر مهدویت و اسلام ناب می تواند تبدیل به یک حکومت و نظام سیاسی شود وآسیب پذیری انقلاب اسلامی هم از همین دریچه است و دشمنان می خواهند با از بین بردن باورهای فرهنگی و مذهبی، انقلاب ما را دچار انحراف کنند.
انقلاب ما از خارج و با جنگ و سایر تهدیدات خارجی  آسیب نمی بیند، بلکه نقطه تهاجم علیه ما در داخل کشور است و نفوذ یکی از جنبه های آسب پذیری های ما در بعد داخلی است.
جامعه مهدوی ما باید بانشاط، چالاک و با روحیه جهادی و آماده قیام باشد و در جهت ترویج  این معارف، ما می‌توانیم معارف مهدویت را در بستر نرم افزارهای ارتباطی و شبکه تلفن همراه توسعه دهیم اما هم اکنون دشمنان ما دارند بیشتر از ما از این موضوع استفاده می‌کنند و آسیب های شبکه های اجتماعی در الگوی استفاده کنونی مردم از فرصت های آن بیشتر شده است و متاسفانه ارتباطات تلفن های همراه و فضای مجازی توانسته برخی فرزندان را از والدین و برخی انسان ها را از خدا دور کند. البته هیچکس منکر اهمیت و ظرفیت های فضای مجازی نیست، اما باید در الگوی استفاده از این رسانه ها فرهنگ سازی بهتری صورت بدهیم. مثلا در توسعه فرهنگ مهدویت می‌توانیم از ظرفیت رسانه های نوین استفاده کنیم و از همان ابزارهایی که دشمنان با استفاده از آنها باورهای اسلام ناب محمدی(ص) را مورد هجوم قرار دادند، علیه خودشان استفاده کنیم.
بعد از سخنرانی به حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدم و ساعت 19 به تهران بازگشتم.