Print this page
جمعه, 22 مرداد 775 20:33

خون شهدای مدافع حرم، راه قدس را باز خواهد کرد

ان شاء الله خون شهدای مدافع حرم راه قدس را بر مسلمانان باز خواهد کرد و جمله عرفانی و راهبردی حضرت امام (ره)که فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد را به حول و قوه الهی تحقق خواهد بخشید.

چهارشنبه 26 مهرماه 1396- صبح امروز راهی تبریز شدم تا در اختتامیه اولین جشنواره فضای مجازی و رسانه کنگره شهدای دانشجوی استان آذربایجان شرقی سخنرانی کنم.
قبل از ظهر خدمت حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان رسیدم.
 


پس از آن جلسه ای با سردار کریمیان فرمانده سپاه استان داشتم.
ساعت 15 در مراسم حضور یافتم. پس از خیر مقدم و سخنرانی دکتر قالیچی رییس کنگره و دکتر امید رییس محترم دانشگاه علمی کاربردی سخنرانی خودم را آغاز کردم و گفتم:
هم اکنون نسل دوم و سوم فرزندان دلیر ایران در جبهه مقاومت اسلامی به دفاع استراتژیک ایران عمق بخشیده و ناقوس نابودی رژیم صهیونیستی جنایتکار را به صدا در آورده اند.
استمرار دفاع از بلاد اسلامی، روحیه جهاد و شهادت طلبی در میدان دفاع از عتبات عالیات در عراق و دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها توسط شهدای مدافع حرم، سرکوب تروریسم تکفیری، شکست ائتلاف آمریکا و صهیونیستها و برخی از کشورهای منطقه در سوریه و عراق ثابت کرد که جوانان ما در مسیر رشد و تکامل معنوی، عقلانی و بالندگی آرمانهای انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران تا رسیدن به امنیت پایدار در منطقه و تمدن نوین اسلامی ایران هستند.


 
امتی که رهبری متقی، خردمند و شجاع و جوانانی آماده فداکاری در راه ارزشها دارد در برابر هیچ  قدرتی شکست نخواهد خورد و  این خون شهیدان است که راه  کربلا را برای مراسم اربعین حسینی باز کرده و ان شاء الله خون شهدای مدافع حرم راه قدس را بر مسلمانان باز خواهد کرد و جمله عرفانی و راهبردی حضرت امام (ره)که فرمودند راه قدس از کربلا می گذرد را به حول و قوه الهی تحقق خواهد بخشید.
در ادامه به بخش دوم صحبت هایم با عنوان علوم و معارف دفاع مقدس و فضای مجازی پرداختم و گفتم:
 علوم و معارف دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و شهادت یک مفهوم عارفانه، عالمانه و هوشمندانه برخاسته از جهان‌بینی قرآنی و اسلام ناب محمدی است و ما و شما دانشگاهیان باید رسالت خودمان بدانیم که این تفکر برتر و مفهوم عمیق را در فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و رسانه های برخط و رسانه های تصویری ترویج دهیم.
اگر بتوانیم فرهنگ و معارف دفاع مقدس و سیره عملی شهدای عالیمقام خودمان را با استفاده از شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای ارتباطی نهادینه سازی کنیم، آن وقت فضای مجازی مهمترین رکن مقابله با دشمن خواهد بود.
یکی از برنامه های اصلی دشمنان در فضای مجازی، استحاله فکری و  از بین بردن  ریشه های فرهنگی و اجتماعی ملت ایران است، آنها این کار را با هویت سازی انجام می دهند، بنابراین راه تقابل با این توطئه، تقویت هویت انقلابی و اسلامی ملت ایران است.
نسل اول انقلاب اسلامی با مقاومت و ایثار، با خلق حماسه تن در برابر تانک، به دشمن اجازه «تصرف سرزمین ایران» را نداد، اکنون نسل دوم و سوم انقلاب نیز نباید به دشمن اجازه «تصرف افکار و اذهان» را بدهند؛ شما دانشجویان نباید اجازه بدهید سواره نظام جنگ نرم آمریکا، قلب های مردم را فتح کند، فرهنگ شهادت و آموزه‌های دفاع مقدس می تواند به مثابه یک دژ مستحکم در برابر این هجوم نرم ایستادگی کند. همه جوانان و دانشجویان ما باید به این باور برسند که امروز در یک میدان جهاد کبیر فرهنگی قرار دارند که بدون برنامه ریزی، عقلانیت و نورانیت و به کارگیری علم و دانش روز نمی توان در آن صحنه نبرد پیروز شد.
آموزه های اسلام ناب محمدی(ص)، صراط مستقیم اهل بیت(ع) و فرهنگ غنی جهاد و شهادت، معرفت و ذخیره‌ای است که می تواند تمدن جدید ایران اسلامی  و سیمای بشریت و آینده جهان را شکل دهی کند.
 در بخش سوم صحبت هایم به مسائل روز و تحولات منطقه اشاره کردم و گفتم:
 به فضل الهی و با تسلط  دولت، ارتش و نیروهای حشد الشعبی عراق بر منطقه نفتی کرکوک توطئه تجزیه عراق با شکست مواجه خواهد شد و عوامل جاه طلب وابسته به آمریکا و صهیونیسم در شمال عراق که به دنبال قهرمان شدن بودند به این نتیجه خواهند رسید که ملت و دولت و کشور یکپارچه عراق  قابل تفکیک و تجزیه شدن نیست و ایران هم تجزیه کشورهای اسلامی منطقه را بر نمی تابد.
سپس اشاره ای به سخنان چند روز گذشته رئیس جمهور آمریکا کردم که بار دیگر ثابت کردکه او فاقد بینش راهبردی نسبت به مسائل جهانی خصوصا منطقه غرب آسیا است. رئیس جمهور آمریکا باید بداند دوران زورگویی و عربده کشی از موضع یک ابر قدرت سالها است که به پایان رسیده و قدرت جهنمی آمریکا رو به افول و فرسایش است. در مقابل به فضل و عنایت الهی قدرت نظام اسلامی، وزن ژئوپلیتیکی و اعتبار بین المللی جمهوری اسلامی ایران  در مقیاس منطقه ای و جهانی رو به افزایش است و رئیس جمهور آمریکا که به دنبال گرفتن امتیازات جدید از ایران  است، با این سخنرانی و به اصطلاح خودشان راهبرد جدید و بکارگیری اصطلاح غلطی راجع به خلیج همیشه فارس، دچار خطای استراتژیک شده است.
آمریکایی‌ها باید بدانند قدرت موشکی و مسائل منطقه همچون سوریه و عراق که به امنیت ملی ایران و امنیت منطقه مربوط می شود قابل معامله نیستند و آمریکایی‌ها هستند که مجبور به عقب نشینی هم در مواضع سیاسی و هم تحریم های ظالمانه علیه ایران خواهند شد.
 پس از سخنان  ابلهانه اخیر رییس جمهور آمریکا، مقابله با سیاست های دولت این کشور تبدیل به گفتمان ملی در ایران شده است و قوای سه گانه و نیروهای مسلح و ملت هوشمند، صبور و شجاع ایران با هدایت قائد عظیم الشان انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای خود را برای هرگونه شرایطی آماده کرده اند  و به حول و قوه الهی ملت ایران پیروز این صحنه خواهد شد.
 در ادامه با اشاره به تروریستی نامیدن سپاه به عنوان اشتباه دیگر رئیس جمهور آمریکا گفتم: به رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد می کنم، قدرت سپاه را  از نظامیان خودش در عراق  و سوریه و خلیج فارس سئوال کند و بداند که پیوستگی ملت با سپاه پاسداران و نیروهای مسلح، اساس اقتدار نیروهای مسلح ایران است و سپاه پاسداران یکی از ارکان قدرت دفاعی و ملی ایران به شمار می رود.
آمریکایی‌ها تحولات ایران و منطقه را درک نمی کنند و به نوعی دچار عقب افتادگی ذهنی هستند و آنها شکستهای پی در پی از ایران خورده اند و ان‌شاءالله خواهند خورد و ما نیز نبایستی هیچگاه از توطئه آمریکائی ها و عوامل آنها همچون صهیونیست ها غافل شویم و همیشه باید هوشیار باشیم.
بحمدالله مراسم با نظم و غنای خوبی برگزار شد. در انتها از برگزیدگان جشنواره تقدیر کردیم. بخش ممتاز این مراسم، تقدیر و تجلیل از خانواده های معظم شهدا به ویژه خانواده شهید محسن حججی بود که شور و معنویت خاصی به مراسم بخشید.


 
ساعت 22 به تهران بازگشتم.