پنج شنبه, 04 آذر 775 22:17

مقام معظم رهبری مصداقی از مدیر جهادی در کشور هستند که با درایت به‌جا و به‌موقع خودشان بلاد اسلامی را نجات دادند

پنجشنبه 5 آبان 1396

صبح زود راهی بندر انزلی شدم. سردار عبدالله پور فرمانده سپاه استان گیلان مدتی قبل از بنده دعوت کرده بود در یادواره 414 شهید بندر انزلی سخنرانی کنم.
مراسم با حضور مردم بندر انزلی در مصلای شهر برگزار شد.
 
 
 

گفتم:
شهیدان با نثار خون و جانشان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین در دفاع از حریم آل الله تاریخ جدیدی را رقم زدند و ماندگار شدند. شهدا تاریخ انقلاب اسلامی را بر لوح طلا نقش بستند، اگر شجاعت جوانان دیروز و حماسه‌های پرافتخار ارتش، بسیج و سپاه نبود سرنوشت ایران به‌ گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.
داشتن روحیه حماسی، جهادی و آمادگی فداکاری در راه خدا، اسلام و میهن و در برابر تهدیدات و خطرات بزرگ بسیار ارزشمند است و باید جشن گرفته شود.
در کنار مقاومت و پایداری باید بر ریسمان الهی چنگ و اتحاد همه‌جانبه ازجمله اتحاد مسئولان با یکدیگر و مردم با مسئولان را تقویت کرد.
در ادامه با تأکید بر اینکه کشور برای عبور از بحران‌ها نیازمند مدیریت جهادی است، بیان کردم : مقام معظم رهبری مصداقی از مدیر جهادی در کشور هستند که با درایت به‌جا و به‌موقع خودشان بغداد و دمشق را نجات داد.
وحدت مردم با مسئولین و ارتباط متقابل آن‌ها با یکدیگر نشانه پیروزی انقلاب اسلامی است و هدف دشمنان ایجاد شکاف بین مسئولان و مردم است و همه شاهدیم که امروز با سوءاستفاده از فضاهای مجازی مرسوم، سعی بر اصل جداسازی مردم با مسئولان دارند.
22 بهمن امسال اوج حضور و مشارکت نظام جمهوری اسلامی همچون گذشته تاریخ انقلاب است، دشمنان اسلام باید دلسرد کردن ملت ایران از انقلاب اسلامی را به گور ببرند و هیچ‌گاه تحقق این هدف شوم و خصمانه را نخواهند دید.
در وضعیت قرار گرفتن در شرایط خصمانه تحریمی، داشتن مسئولانی با پشتکار و با روحیه جهادی، مبارزه با مفاسد اقتصادی و استقامت مردم در برابر کاستی‌ها از ارکان لاینفک هست و همه باید با اتحاد و تلاش کشتی انقلاب اسلامی را به هدف از پیش تعیین‌شده برسانیم.
در ادامه با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، تأکید کردم: همه مسئولان کشور باید به‌صورت منسجم و متحد در جنگ اقتصادی با فعال کردن بنگاه‌های اقتصادی خصوصی خرد و کلان و همچنین مبارزه با مفاسد اجتماعی انقلاب اقتصادی در کشور ایجاد کنند تا دلگرمی مردم به انقلاب بیشتر شود. متأسفانه هنوز بیش از هفتاد درصد اقتصاد ما در اختیار دولت یا شرکت های خصولتی است و دولت ها به رهنمودهای امام و مقام معظم رهبری در رابطه با واگذاری کارهای اقتصادی به مردم توجه نکردند.
به فضل الهی ما مشکلات و تحریم‌های اقتصادی و فشارهای آمریکا را پشت سر خواهیم گذاشت و ایران را به ‌جایگاه اول منطقه در همه جهات می‌رسانیم. ملت ایران فعل «ما می‌توانیم» را در عمل صرف خواهد کرد، ملت ایران 39 سال نشان داده که هر جا که بخواهد موفق و پیروز است و یقیناً در فعالیت‌های اقتصادی که بزرگترین مشکل کشور است نیز پیروز خواهیم شد.
 
صبح روز جمعه به تهران بازگشتم.