یکشنبه, 04 ارديبهشت 776 23:22

قدرت سپاه، نیروهای مسلح و جوانان انقلابی مانع از آسیب دشمنان به کشور می شود

اگر قدرت سپاه و نیروهای مسلح و جوانان انقلابی و بسیجی نباشند ممکن است آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها و حتی سعودی ها در جنگ نیابتی به کشور ما آسیب برسانند.

دوشنبه 3 اردیبهشت 1397- ساعت 7:30 کلاس درس جغرافیای صحنه نبرد را برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برگزار کردم. متناسب با محتوای کلاس برخی نکات را به دانشجویان متذکر شدم.
 
گفتم اگر قدرت سپاه و نیروهای مسلح و جوانان انقلابی و بسیجی نباشند ممکن است آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها و حتی سعودی ها در جنگ نیابتی به کشور ما آسیب برسانند. کسانی که با سپاه مخالفت می کنند و یا نیروهای مسلح را تضعیف می کنند، در حقیقت امنیت ملی ایران را خدشه دار می کنند.
در بخش دیگری از کلاس به اهمیت نیروی انسانی در جنگ پرداختم. در جنگ، بین تجهیزات نظامی و نیروی انسانی، نیروی انسانی مهمتر است. یعنی در بزنگاههایی که یک فرمانده باید بین تجهیزات و نیروی انسانی یکی را انتخاب کند، به ترتیب اولویت با نیروی انسانی، زخمی ها، شهدا و در انتها تجهیزات خواهد بود. این تجربه ای بود که در دوران دفاع مقدس فرماندهان سپاه خود را بدان ملزم می دانستند.
بعد از کلاس به حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه رفتم و جلسه ای با حجت الاسلام والمسلمین  حاجی صادقی داشتم. برای ناهار میهمان مهندس باهنر بودم.