یکشنبه, 25 دی 776 20:36

حضور در جلسه هیئت امنای مؤسسه بهداری رزمی

دوشنبه 19 آذر 1397

ساعت 8 تا 10 امروز جلسه هیئت امنای مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس را در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار کردم. دکتر حریرچی، سردار صالح اصفهانی، سرار فروتن، سردار فتحیان، دکتر خاتمی و سایر پیشکسوتان بهداری زمان جنگ و نمایندگانی از دستگاههای مختلف حضور داشتند.
 
پس از شنیدن صحبت های اعضای جلسه گفتم موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند.
زحمات جامعه پزشکی و کشور در دوران دفاع مقدس یک انقلاب بزرگ در حوزه امدادرسانی و توجه به مجروحان بود که باید این رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌ها به نسل جوان انتقال یابد.
در دوران دفاع مقدس یک نهضت بزرگ در حوزه ارائه خدمات پزشکی و امدادی در سطح کشور ایجاد شده بود که این نهضت از خطوط مقدم تا عمق کشور را در برمی‌گرفت؛ ما در عملیات «کربلا ۵» نزدیک به ۵۲ هزار مجروح داشتیم که این تعداد مجروح به واسطه همین نهضت بزرگ امدادی، به مراکز درمانی کل کشور انتقال یافته و مراحل درمانی را گذراندند.
باید همگی با فعالیت موثر، کار مستمر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود نسبت به اجرای اهداف این موسسه تلاش مضاعف داشته باشیم.
گذشته چراغ راه آینده است، البته در این موسسه فقط نباید به گذشته پرداخته شود، ما باید بتوانیم از ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی مجموعه‌های علوم پزشکی ارتش و سپاه در حوزه مسائل دفاعی و امنیتی در داخل کشور بهره‌برداری کنیم که حضور موثر نیرو‌های مسلح در حوادث غیرمترقبه‌ای چون زلزله کرمانشاه و زلزله بم نمونه‌هایی از این موارد است.
موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران سالانه بطور میانگین ۲/۵ تا سه میلیون بازدیدکننده دارد که ما باید با بسترسازی و ارتباط موثر و جانمایی زمینه لازم را برای دستیابی مخاطبان به خدمات جامعه پزشکی و پرستاری در دوران دفاع مقدس ایجاد کنیم.
امروز از آغاز جنگ سوریه هفت سال و از آغاز جنگ یمن ۴۵ ماه می‌گذرد، باید درباره مداوای مجروحانی که برای مداوای تکمیلی به ایران سفر کرده و یا پزشکانی که برای مداوای مجروحان در این کشور‌ها حضور یافته‌اند، اطلاع‌رسانی شود.
اذان ظهر به مجتمع فرهنگی مذهبی ائمه اطهار علیهم السلام رفتم. ابتدا جلسه هیئت امنای این مجتمع برگزار شد. سپس در برنامه افتتاحیه مرکز مشاوره این مجتمع شرکت کردم.
ساعت 19 به فدراسیون جانبازان و معلولان رفتم. جمعی از فرماندهان قدیمی لشکر حضرت محمد(ص) دور هم جمع شده بودند. سردار کوثری، سردار فضلی، سردار جباری، سردار انصاری، سردار احمدی مقدم، سردار رادان، سردار ذوالفقاری و دوستان دیگر...
بنده حدود یک ساعت برای این عزیزان صحبت کردم و در انتها به سوالاتشان پاسخ گفتم.