شنبه, 05 آبان 777 00:21

تمدن های بشری از طریق کتاب جاودانه مانده اند

دوشنبه 2 دی 1398

صبح امروز به دعوت سردار نجات درچهاردهمین  همایش پاسداران اهل قلم سخنرانی کردم.
 
گفتم کتاب عنصری مهم برای تعامل جامعه انسانی است و همه تمدن‌های بشری از طریق کتاب جاودانه مانده اند. رمز پایداری ملت ما، هویت ملی و اسلامی ما و همچنین رمز پایداری انسان‌ها، مقاومت‌ها و استقامت در راه حق و فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی فرهنگ نوشتن است.
پاسداران زمانی برای دفاع از اسلام و ایران لباس رزم پوشیدند و امروز نیز در جبهه جنگ نرم و جهاد علمی حضور دارند؛ ما به وجود این پاسداران افتخار می کنیم که در صراط مستقیم الهی ایستاده‌اند و از اسلام و ایران و جبهه مقاومت دفاع می‌کند.
 
پاسداران اهل قلم طی چهل سال گذشته برای دفاع از انقلاب اسلامی از ایثار جان خود دریغ نکردند و هم اکنون هم برای صیانت فرهنگ ملی و آرمان‌های انقلاب دست به قلم آورده اند و با فتنه گران داخلی و خارجی مقابله می کنند.
هم اکنون در فضای آلوده شبکه های مجازی صیانت از هویت ملی و دینی ما در گرو پاسداران نویسنده و قلم فرسایی نویسندگان اصیل انقلابی است، باید گفتمان مقاومت را در مقابل گفتمان تسلیم شدن تبیین و در جهت امید افزایی و حفظ انسجام بین مردم و مسئولان تلاش کنیم. همچنین گفتمان مقاومت را هم از دیدگاه فلسفی و هم از دیدگاه علمی و در شؤن مختلف تبیین نمایید و در کتاب های خود به سرطان نفوذی ها و‌مفسدان اقتصادی که موجب نارضایتی می شود بپردازید.
 
در انتها گریزی هم به بارندگی اخیر خوزستان زدم و گفتم ما به استان خوزستان که قسمتی از جوانی خودمان را در زمان جنگ در آن استان سپری کردیم پیوند قلبی داریم و از دیدن مشکلات مردم رنج می بریم اگرچه این حجم از بارندگی در این استان آن هم در یک روز بی سابقه است اما کسانی که مسئولیت قبول کرده اند باید به مشکلات مردم برسند و اصلا برای همین مسئول شده اند که مدیریت جامعه و سرزمین را بصورت بهینه انجام دهند .
در پایان حرف اصلی خودم را این طور بیان کردم:
 من به عنوان یک پاسدار قدیمی یادآوری میکنم که از زمان مرحوم مهندس بازرگان تا کنون به یاد دارم آن دولتمردانی که با حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری همراهی کردند و تبعیت کردند ، عاقبت بخیر شدند و آنهایی که همراهی نکردند و فاصله گرفتند ، دچار سوء عاقبت شدند.
از آثار برتر تجلیل کردیم.
 
ساعت 14 به سازمان پدافند غیر عامل رفتم و یازدهمین جلسه کمیته دفاعی، امنیتی، پدافند غیرعامل و ژئوپلیتیک تدوین سند ملی آمایش سرزمین ایران تا سال 1424شمسی  را برگزار کردم. کارگروه پدافند غیر عامل گزارش کار خود را ارائه داد. جلسه آینده به مباحث کارگروه دفاعی خواهیم پرداخت.