چهارشنبه, 09 مهر 1393 09:05

سرلشکر صفوي: انتظار مردم از مسئولان ،انسجام و اتحاد و حل مشکلات اقتصادي و فرهنگي کشور است

اگر شعار امسال مقام معظم رهبري را دولت تدبير و اميد تبديل به برنامه اجرايي نمايد و ملت ما با دولت خدمتگذار همراهي نمايند ، انشاء الله به برکت ولادتهاي مبارک شعبان المعظم مشکلات تا اندازه اي حل خواهد شد و مردم پس از گذشت يکسال از دولت جديد اميدوارتر خواهند شد.

سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوي ، دستيار و مشارو عالي فرماندهي معظم کل قوا در مراسمي که بمناسبت گراميداشت قيام 15 خرداد و سالگرد ارتحال  ملکوتي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ،حضرت امام  خميني (ره ) در محل حسينيه شهداء برگزار گرديد ، گفت: درس ما از مکتب حضرت امام(ره) و قيام 15 خرداد اين است که هرکجا دشمني در برابر ملت ايران باشد، پرچم مقاومت، ايستادگي و مبارزه برافراشته خواهد بود و ملت ايران براي پيگيري اهداف و آرمان هاي امام، انقلاب و پيگيري راه نوراني شهدا ،ترديدي به خود راه نخواهد داد و ملت ايران با درايت ، تمام توطئه هاي دشمنان را زير نظر دارد و آنها را خنثي مي کند.


وي افزود: عظمت انقلاب مردم بزرگ ايران به رهبري امام (ره)  از چهار جهت کاملا متفاوت و منحصر به فرد با ديگر انقلاب ها است  انقلاب ديگر است.


وي  درصد حضور و مشارکت مردم از طبقات مختلف جامعه، ايدئولوژي و اهداف و آرمان هاي انقلاب و  نهاد سازي يعني قانون اساسي- مجلس و انتخابات و تاثير گذاري انقلاب اسلامي در معادلات جهاني و منطقه اي را وجه تمايزا انقلاب اسلامي ايران با انقلاب هاي ديگر دانست و افزود: انقلاب کبير اسلامي مردم ايران به رهبري امام (ره)  از نظر درصد مشارکت مردم در انقلاب  بيش  از 70 درصد ديده مي شد  يعني 70 درصد مردم چه در روستاها، چه در شهرها، چه در کارخانجات و از  طيف هاي  مختلف اجتماعي از زنان قهرمان تا کارگران و معلمان ، دانشجويان و دانش آموزان  و بازاريان ، به امام پيوستند.


وي اضافه کرد: بي ترديد رمز قدرت، عظمت، اقتدار و پويايي انقلاب اسلامي را بايد در افق انديشه هاي جاويد حضرت امام (ره) و انديشه هاي نو و بديع مقام معظم رهبريمان جستجو کرد که اين انديشه نو به عنوان يک مکتب نجات بخش و بيداري بخش و يک گفتمان اعتماد آفرين براي ملت ما  و ملت هاي اسلامي ، درسطح  جهاني مطرح است و اين گفتمان  اميد به آينده  و  اميد به آزادي ملت هاي اسلامي را نويد مي دهد.


دستيار و مشاور عالي فرماندهي معظم کل قوا با اشاره به رسالت خطير جمهوري اسلام ايران د رهدايت ملت هاي مظلوم به مقاومت ، گفت: ملت و انقلاب ما هم اکنون يک رسالت خطير و سرنوشت سازي براي هدايت ملت هاي مظلوم و دعوت آنها به مقاومت و اينکه آنها بتوانند سرنوشت خود را بدست گيرند،در پيش دارند. اين مقاومت و ايستادگي ملت ما طي 35 سال گذشته و هشت سال دفاع مقدس يک منشور و راهنمااست و  مباهات و افتخاري است که به همه ملت ها نشان مي دهد اگر مقاومت کنيد پيروز مي شويد. اين مقاومت ملت مااست که مقاومت اسلامي را در لبنان و حزب الله لبنان که در جنگ 33 روزه کمر اسراييل را مي شکند، مقاومت ملت ما به حماس در جنگ 22 روزه درس داد که در جلوي اسراييل بايستندو  بي ترديد بيداري اسلامي تحت تاثير انقلاب اسلامي است.


وي اضافه کرد: هم اکنون کشور ما از نظر وزن سياسي و ژئوپليتيکي، از نظر امنيت در مقياس منطقه اي قدرت اول منطقه جنوب غرب آسيااست اگر چه ما هم هنوز دشمنان خبيثي چون آمريکا و اسراييل داريم و هم مشکلات داخلي داريم.


وي با اشاره به نقش نيروهاي مسلح در تامين امنيت  کشور گفت: نيروهاي مسلح ما امنيت کشوررا بوجود آورده اندو آنرا تثبيت کرده اند، امنيت ايران نسبت به کشورهاي پيراموني قابل مقايسه نيست ومجاهدت ملت ايران به برکت خون شهدا  و هشت سال دفاع مقدس، هشتاد سال امنيت ايران اسلامي را تضمين کرده است و دشمنان جرات نمي کنند براي ما مشکل ايجاد کنند. ايران غير از افغانستان و عراق است .


دکتر صفوي با اشاره به انديشه هاي امام راحل (ره) گفت: انديشه ها و گفتمان امام راحل (ره) همواره مبتني بر قرآن و سنت نبوي و علوي بود.


وي اظهار داشت: استقرار نظام سياسي از سوي بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي در واقع بر اساس آراء عمومي مردم به معناي مردم سالاري ديني و مبتني بر احکام نوراني اسلام بود.


وي تاکيد کرد: انديشه و تفکرات ديني و حکومتي امام راحل بايستي براي  نسل هاي سوم و چهارم انقلاب اسلامي تبيين شود.


وي اضافه کرد:  هم اکنون انتظار و مطالبه مردم صبور و نجيب ما از مسئولان کشور ،انسجام و اتحاد و حل مشکلات اقتصادي و فرهنگي کشور است . اگر شعار امسال مقام معظم رهبري را دولت تدبير و اميد تبديل به برنامه اجرايي نمايد و ملت ما با دولت خدمتگذار همراهي  نمايند ، انشاء الله به برکت ولادتهاي مبارک شعبان المعظم مشکلات تا اندازه اي  حل خواهد شد و مردم پس از گذشت يکسال از دولت جديد اميدوارتر  خواهند شد.