چهارشنبه, 05 آذر 1393 08:06

سرلشکر صفوی بر لزوم هوشیاری جوانان پرشور اهل تسنن در برابر جریانات تکفیری تاکید کرد/گروه های تکفیری بدنبال ایجاد جنگ و اختلاف بین اهل تسنن و تشیع در کشورهای اسلامی هستند

گروه های تکفیری محصول سازمان های اطلاعاتی انگلیس و رژیم صهیونیسیتی  و آمریکائیها  هستند  و نظام سلطه به وسیله این گروه ها  بدنبال ایجاد جنگ و اختلاف بین اهل تسنن و تشیع در کشورهای اسلامی  و جلوگیری از بیداری اسلامی  ملتهای مسلمان است ، تا از این طریق  به رژیم صهیونیستی امنیت بخشی کنند و از سوی دیگر طراحان گروههای تکفیری در منطقه غرب آسیا ، در جهت فروش سلاح و تجهیزات  به کشورهای  وابسته به خود و حضور نظامی در کشورهای منطقه ، بدنبال تولید نا امنی  هستند.

 

سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در اجتماع  5000 نفری بسیجیان  استا ن یزد  ، در محل سپاه الغدیر این استان سخن می گفت ، با اشاره  به  فلسفه و دور اندیشی  حضرت امام  خمینی (ره)  در تشکیل این نهاد انقلابی ، گفت:
تشکیل بسیج مستضعفین توسط حضرت امام (ره) بیانگر دور اندیشی و آینده‌نگری ایشان  نسبت به حوادث ، رخدادها و فراز و نشیب های پیش روی انقلاب اسلامی و حرکت ملت ایران بود و روند حرکت انقلاب و چالش‌ها‌یی که در سه دهه اخیر‌ پدید آمد، نشان داده  است که اگر تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب در تشکیل بسیج نبود چه بسا سرنوشت بسیاری از عرصه‌های مبارزه با دشمنان به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.
وی افزود:
طی 25 سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بسیج  و بسیجیان را مورد حمایت و تقویت قرار داده اند.
سرلشکر صفوی اضافه کرد:
بسیج با هوشمندی، هوشیاری و آمادگی همه‌جانبه، همواره با بصیرت و شجاعت در میدانهای حساس و سرنوشت ساز  حضوری فاخر و تعیین کننده داشته و خود را  بعنوان  یک سرمایه وزین و قابل اتکای اجتماعی و یک نیروی راهبردی همه جانبه برای نظام معرفی کرده است و  در صحنه‌های مختلف جنگ‌های سخت، نیمه سخت و نرم ، سپر مستحکم و دژ تسخیر ناپذیر ملت ایران  بوده است و به سبب همین کارکرد شگفت انگیز و اثرگذاری عمیق و ماندگار این ذخیره ملی از بدو شکل گیری تاکنون ، همواره آماج حملات، توطئه ها، تبلیغات و فرافکنی های دشمنان انقلاب و ملت قرار داشته است.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  با اشاره به کارنامه فاخر بسیج ، در طول حیات انقلا ب اسلامی ایران ، گفت:
باید اذعان کرد بسیج برغم کارنامه درخشانی که در عرصه های مختلف برجای گذارده و اقتدار فزاینده ای که برای ملت شریف ایران ایجاد کرده متأسفانه مورد بی مهری و چه بسا ظلم برخی از افراد یا جریانهای سیاسی قرار گرفته است .
وی افزود:
کارنامه درخشان بسیج  در  مقابله با تهدیدات سخت و نیمه سخت و نرم و حضور ممتاز در عرصه بسیج سازندگی مایه مباهات و فخر ملت ایران است و امروز نقش‌های متنوع و کارکردهای خادمانه بسیج در روند توسعه کشور و در عرصة اجرای پروژه‌های بسیج سازندگی در استانهای محروم در معرض چشمان قدر شناس مردم ایران قرار دارد به گونه ای که نقش بسیجیان در صحنة بهبود وضعیت زندگی مردم محسوس و عینی است.
هفته بسیج نماد همبستگی، وفاق و انسجام اقشار مختلف برای رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی  است.
وی گفت:
هفته بسیج نماد همبستگی، وفاق و انسجام اقشار مختلف ملت شریف ایران برای رسیدن به آرمان های متعالی انقلاب اسلامی  است.
وی افزود:
ماهیت و دامنه بسیج و عمق ملی و فراملی تفکر بسیج برای آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی معمایی بزرگ و غیرقابل حل است که محاسبات آنها را برای ادراک و ترسیم اقتدار واقعی این ذخیره مردمی  و قابلیت های آن با چالش مواجه ساخته است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به  تفکر راهگشا و سازنده بسیج ، بعنوان الگویی برای ملتهای آزادی خواه ، گفت:
حضرت امام(ره) با پایه گذاری بسیج، الگوی به کارگیری موثرو سازمان یافته ظرفیت اجتماعی ملت ما را در میدان های حساسی که از ظرفیت دولت ها یا نیروهای مسلح خارج است پایه گذاری فرمودند و با کارنامه درخشان و مسرت بخش و مباهات آفرینی که بسیج بر جای گذارده، به عنوان یک تفکر راهگشا و سازنده  و الگویی برای ملت های فلسطین ، لبنان و عراق و سوریه شده است.
وی افزود:
بسیج کلید حل بسیاری از مشکلات و چالش های بزرگ است  و ظرفیت و تفکربسیج در بدنه دولت و ملت ایران، پادزهر تحریم های اقتصادی  و ضامن تحقق اقتصاد مقاومتی است.
دکتر صفوی با اشاره به ظرفیت عظیم این نهاد انقلاب اسلامی برای  ایجاد همگرایی بین کشورهای اسلامی ، گفت:
بسیج فرصتی جهت زمينه سازی برای همگرايي بين کشورهای اسلامی و ظرفیتی برای آگاهی و بیداری جهانی در برابر نظام سلطه است و بسیجیان جهان اسلام  باید  فکر ، برنامه و نرم افزار  مقابله با گروه های تکفیری  را تولید نمایند و به مقابله با جریان های تکفیری برخیزند.
وی بااشاره به  برخی از صفات بسیجیان و وظایف ذاتی بسیج  ،گفت:
بسیج و بسیجیان بایدمردم دار و مردم یار  و  مایه آرامش و امنیت و اعتماد برای مردم  در صحنه های مختلف باشند.
وی افزود:
بسیج  بایستی نماد  روحيه سلطه ستيزي و عدالت طلبی و آرمان خواهی ملت ایران باشد و بسیج و بسیجیان  می بایست دشمن شناس باشند و در جهت روشنگری نسبت به توطئه‌ها و مقاصد نظام سلطه و قدرت‌های زورگو در منطقه تبيين گر و آگاهی بخش باشند.
سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به تحولات سیاسی جهان ، گفت:
چهره دنیای امروز و قرن حاضر با آنچه پیش از ظهور انقلاب کبیر اسلامی بوده متفاوت شده است. انقلاب کبیر اسلامی توانسته معادلات قدرت را به نفع ملت های اسلامی و مستضعف  تغییر دهد.
وی افزود:
هم اکنون جهان دوران حساس و در حال تبدیل به دوره ای دیگر که حاکمیت  ملتها بر سرنوشتشان می باشد را میگذرانند. امروز جهان شاهد تحولات بزرگی  همچون بیداری اسلامی است  که این تحولات  نشات گرفته و تحت تاثیر  انقلاب کبیر اسلامی است.
وی ادامه داد:
نهال پر برکت و طیب  بسیج به دست امام راحل (ره) در فطرت پاک  جوانان این کشور غرس شد و هم اکنون با تشکیل ارتش بیست میلیونی الگویی شده است برای سایر کشورها یی که می خواهند با ظالمین و گروههای جنایتکار تکفیری مبارزه کنند.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اندیشمندان و ممیهمانان شرکت کننده در کنگره ی جهانی جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام گفت:
گروه های تکفیری محصول سازمان های اطلاعاتی انگلیس و رژیم صهیونیسیتی  و آمریکائیها  هستند  و نظام سلطه به وسیله این گروه ها  بدنبال ایجاد جنگ و اختلاف بین اهل تسنن و تشیع در کشورهای اسلامی  و جلوگیری از بیداری اسلامی  ملتهای مسلمان است ، تا از این طریق  به رژیم صهیونیستی امنیت بخشی کنند و از سوی دیگر طراحان گروههای تکفیری در منطقه غرب آسیا ، در جهت فروش سلاح و تجهیزات  به کشورهای  وابسته به خود و حضور نظامی در کشورهای منطقه ، بدنبال تولید نا امنی  هستند.
وی ادامه داد:
گمراه کردن  جوانان پرشور اهل تسنن و جذب آنها در این گروه های  فاسد و منحرف و خارج از اسلام ، بخشی از اهداف سازمان های اطلاعاتی انگلیسی صهیونیسیتی آمریکایی می باشد.
وی اضافه کرد:
بخشی از اهداف  سازمان های اطلاعاتی در طراحی و تشکیل گروه های تکفیری ، تضعیف قدرت نفوذ سیاسی و معنوی  ایران در کشورهای عراق و سوریه و لبنان است .
 آمریکائی ها ، صهیونیست ها و انگلیسی ها ، طراحان  توطئه ای  بزرگی در   مناطق  شمال  و مرکز آفریقا   تا  جنوبغربی آسیا   هستند  که این سناریوی خطرناک   ،بدنبال تضعیف و تجزیه برخی از کشورهای اسلامی -مثل سودان که تجزیه شد- است.