جمعه, 14 آذر 1393 12:43

سرلشکر صفوی: باید تلاش کرد حلقه فقر و بیماری از هم جدا شود

رییس هیات امنای موسسه خیریه امدادگران عاشورا با بیان اینکه در آینده به سمت پیشگیری حرکت خواهیم کرد، گفت: باید تلاش کرد حلقه فقر و بیماری از هم جدا شود تا زندگی خانواده‌های چنین بیمارانی مستحکم باقی بماند.


دکتر سید یحیی صفوی رییس هیات امنای موسسه خیریه امدادگران عاشورا در سیزدهمین مجمع خیرین امدادگران عاشورا درباره فعالیت های این خیریه گفت: خیریه امدادگران عاشورا در سال 81 با گرد هم آمدن تعدادی از رزمندگان و امدادگران دوران دفاع مقدس تشکیل شد. به نحوی که اکنون در 22 استان کشور نمایندگانی دارد و خیرین بسیاری در بخش های مختلف همکاری هایی دارند.

وی افزود: موسسه خیریه امدادگران عاشورا اصولی برای خود در نظر گرفته که عبارتند از پایبندی به امام(ره) و مقام معظم رهبری، شفافیت، صداقت و اعتمادآفرینی در دو بخش خدمات و منابع خیرین، مردم یاری و مردم داری، افزایش ارائه کیفیت به مددجویان، تعامل صمیمی با مسئولان نظام سلامت و نمایندگان مجلس ، ارتباط مستمر با خیرین و ارائه گزارش سالانه به آنها و ارتباط مستمر با مراجع تقلید.

دکتر صفوی با تاکید بر اینکه دو سال است نماینده وزارت دارایی در موسسه مستقر است و هزینه های موسسه را به صورت قانونی حسابرسی می کند بیان داشت: موسسه خیریه امدادگران عاشورا، موسسه ای غیر سیاسی است و به هیچ گروه جناح و حزبی وابسته نیست البته نسبت به خط امام و رهبری مستحکم است.

رییس هیات امنای موسسه خیریه امدادگران عاشورا با بیان اینکه در برنامه های آینده به سمت پیشگیری و بهداشت حرکت خواهیم کرد، تصریح کرد: خدمت گیرندگان امدادگران عاشورا 3 خصوصیت بیماربودن، محروم بودن و دارای بیماری صعب العلاج دارد. بنابراین اگر تلاش کنیم حلقه فقر و بیماری را از هم جدا کنیم زندگی خانواده های چنین بیمارانی مستحکم می ماند و از هم نمی پاشد.

دکتر صفوی ادامه داد: هزینه های اداری این موسسه نزدیک به صفر است. زیرا کادر اداری و پزشکانی که با این موسسه همکاری دارند فعالیتشان بدون چشمداشت مالی است.

وی در پایان با یادآوری این مطلب که ظرفیت خیرین در جامعه ما بالاست گفت: ظرفیت خیرین بسیار بالاست البته تعداد زیادی هم بیمار صعب العلاج و محروم داریم. به همین خاطرهنر ما این است که بتوانیم ظرفیت خیرین را به نیازمندان واقعی جامعه متصل کنیم البته اینها به غیر از کارهایی است که دولت در بخش درمان بیماران صعب العلاج و محروم انجام می دهد.