Print this page
یکشنبه, 20 ارديبهشت 1394 05:32

سرلشکر صفوی:در بسیاری از مسائل انگلیسی ها به آمریکائی ها خط فکری می دهند

آمریکائی ها زور ، قدرت و نظامی گری دارند  ولی فکر را از انگلیسی ها می گیرند . در بسیاری از مسائل ، چند کشور علیه ما هستند ، مانند صهیونیست ها ، انگلیسی ها و فرانسوی ها و سعودی ها . در مذاکرات 1+5  سخت ترین مواضع را همین کشورها علیه ایران دارند.


سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  که در جمع پاسداران و کارکنان ، سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان سخن می گفت  ، با اشاره به وظیفه پاسداری از کشور ، ملت و انقلاب  و ضرورت شناخت و پیگیری  مسائل ، حوادث  و اتفاقات پیرامونی جمهوری اسلامی ایران برای پاسداران  گفت:
پاسداران انقلاب اسلامی بایستی حوادث منطقه ای  و بین المللی  و سمت و سوی آن را درک کنند  و تهدیدات علیه امنیت ملی کشورمان را احساس کنند، چرا که  لازمه پیش گیری ، درک  و احساس خطر تهدیدات  فرارو و کسب آمادگی های لازم است.
امروز بالا بردن هوشمندی و میزان آمادگی  دفاعی یک ضرورت است
وی افزود:
امروز بالا بردن هوشمندی و میزان آمادگی  دفاعی ملت مان و  عزیزان بسیجی یک ضرورت است.
وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه  گفت:
سئوال اصلی  آن است که چرا در سایر نقاط جهان خبری نیست و چرا پانزده سال است که بزرگترین جنگ ها – کشتارها و تنش ها در منطقه غرب آسیا است؟
سرلشکر صفوی در ادامه به بخشی از حوادث 15 سال گذشته منطقه غرب آسیا اشاره کرد و ادامه داد:
یکی از این حوادث ، حمله نظامی آمریکا و متحدانش و لشکر کشی آنها به عراق در سال 2003 است که حدود ده سال به طول کشید. آمریکائی ها که حدود سه سال پیش از عراق خارح شدند  به بهانه جنگ با داعش ، که خود آنها ایجاد کننده آن بودند به این کشور برگشتند.
وی ادامه داد:
تا کنون هیچ عزم و اراده در برخورد با داعش از سوی آمریکائی ها و ائتلافی که علیه داعش بوجود آمده است ، ندیده ایم و نه تنها با آنها برخوردی صورت نمی گیرد ، بلکه از آنها حمایت نیز می شود.

اتفاقات و جنگ های منطقه به سمت ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل است
سرلشکر صفوی با اشاره به شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی در جنگ  33 روزه لبنان و22 روزه علیه مردم فلسطین در غزه گفت:
هم اکنون  با اتفاقاتی که در منطقه غرب آسیا  می افتد، اسرائیلی ها از مسلمان کشی در سوریه ، عراق  و یمن ، با استفاده از منابع و پول کشورهای  مسلمان و ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل  خوشحال هستند.اتفاقی که می افتند کشتن مسلمانان به دست مسلمانان است.
جنگ سعودی ها علیه ملت یمن جنگی نیابی از طرف آمریکا است
آنچه آمریکائی ها می خواهند ، نفت عربستان است
مشاور عالی مقام معظم رهبری  از شروع نهضت ها ی بیداری اسلامی در تونس ، لیبی ، بحرین ، مصر و هم اکنون در یمن بعنوان  یکی از مهمترین حوادث 15 سال گذشته نام برد و در خصوص جنگ نیابتی شکل گرفته در منطقه گفت:
جنگی که سعودی ها علیه یمن شروع کرده اند ، جنگی نیابی از طرف آمریکا ، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان اروپائی آنها است.
هم اکنون پنتاگون ، وزات دفاع آمریکا رسما اعلام کرده است که  ما بیست هزار نفر  در اردن و ترکیه آموزش می دهیم  تا در داخل سوریه بجنگند . دیگر  اینها خودشان به میدان نمی آیند و نیابت می دهند  به برخی کشورها و یا برخی گرو های تروریستی که آنها  وارد عمل شوند.
 دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به تشریح اهداف آمریکا ، صهیونیست ها و اروپائی ها  در منطقه ، طی 15 سال گذشته پرداخت و گفت:
طی 15 سال گذشته ، از اهداف و برنامه های  اروپائی ها ، صهیونیست ها و آمریکائی ها  ، تهاجم به کشورها و ملت های  اسلامی  و معرفی اسلام و مسلمانان به عنوان  یک تهدید جدید  و  جایگزینی آن با تهدید اتحاد جماهیر شوروی و یا کمونیسم سابق است.
بیش از پنج دهه است که  آمریکا کمونیسم را به عنوان تهدید بزرگ معرفی کرده است ، زمانی که  شوروی فرو پاشید ،آنها باید یک تهدید و دشمن جدید را معرفی می کردند . پس از حادثه مشکوک 11 سپتامبر آنها گفتند اسلام برای ما بزرگترن خطر است  و باید سراغ مسلمانان  و کشورهای اسلامی برویم . موضوعی که پس ازآن حادثه ،جرج بوش در نطق خود از آن به آغاز جنگ های صلیبی نام برده است.
سرلشکر صفوی ادامه داد:
آنچه آمریکائی ها می خواهند ، نفت عربستان است. عربستان حدود 262 میلیارد بشکه  نفت دارد که روزانه 10 میلیون بشکه نفت از چا ه هایش استخراج می کند و بیست و دو درصد ذخایر نفتی جهان در عربستان است.
وی ادامه داد:
هدف قرار دادن  کشورها و ملت های مسلمان  و منابع استراتژیک  و تفکراتشان از اهداف جنگ های 15 سال گذشته در این منطقه می باشد.تسلط بر کشور های اسلامی و جایگزین کردن حاکمان وابسته و تسلط بر منابع نفتی کشورهای را می توان  از اهداف دیگر جنگ های این منطقه دانست.
سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به روند افزاینده فروش سلاح به کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: بایستی جنگی در میان باشد تا تولید کنند گان سلاح بتوانند سلاح خود را بفروشند . طی چند سال گذشته  بیش از صدها میلیارد  دلار سلاح به کشورهای عربی فروخته شده است. بزرگترین خریدار سلاح عربستان سعودی است آنهم سلاح هایی که فقط آمریکا و  رژیم اسرائیل دارند . نفت اینها را می برند و سلاح به آنها می فروشند. سال گذشته میلادی قطر 12 میلیارد دلار  و امارات هم بیش از 12 میلیارد دلار سلاح خریداری کرده است.
دکتر صفوی  تضعیف کشورهای محور مقاومت  در مقابل رژیم صهیونیتی ، همچون دولت سوریه ،عراق  حزب الله لبنان را از برنامه های آمریکائی ها و صهیونیست ها دانست و گفت: تجزیه  کشورهای اسلامی در دستور کار آمریکا و صهیونیست ها است.
وی ادامه داد:
چرا باید کشورهای اسلامی تجزیه شوند؟ برای اینکه نتوانند با هم متحد شوند و قدرت جدیدی شوند. ایجاد دولت کردی جدید در عراق جزء اهداف آمریکا و صهیونیست ها  است.
سرلشکر صفوی با اشاره به برخی از  اتفاقات پیرامونی جمهوری اسلامی ایران ، گفت:
پایگاه های نظامی آمریکا در پیرامون ایران ، در حال گسترش است و انگلیسی ها که سال 1971 از خلیج فارس رفتند ، هم اکنون در حال باز گشت هستند و در بحرین یک پایگاه نظامی ایجاد کرده اند. انگلیسی ها به خوبی عراق ، افعانستان و عربستان را می شناسند. آنها کشور ما را نیز می شناسند و با خاندان قاجار  و پهلوی در ارتباط هستند و به  برخی ازآنها حقوق پراخت می کنند. در خیلی از  موضوعات انگلیسی ها به آمریکائی ها مشاوره می دهند.
آمریکائی ها زور ، قدرت و نظامی گری دارند  ولی فکر را انگلیسی می گیرند
وی ادامه داد:
آمریکائی ها زور ، قدرت و نظامی گری دارند  ولی فکر را ازانگلیسی می گیرند . در بسیاری از مسائل ، چند کشور علیه ما هستند ، مانند صهیونیست ها ، انگلیسی ها و فرانسوی ها و سعودی ها . در مذاکرات 1+5  سخت ترین مواضع را همین کشورها علیه ایران دارند.
قطار شاهنشاهی در منطقه به آخر رسیده است
سرلشکر صفوی با اشاره به  تلاش برای حفظ برخی رژیم های پوسیده ، مرتجع و فاسد  و دیکتاتوری منطقه  و وابسته به    آمریکا گفت:
آنچه مسلم است ، قطار شاهنشاهی در منطقه به آخر رسیده است . قلدرترین شاه که شاه ایران بود سرنگون شد ، بقیه پادشاهان نیز بایستی به فکر خود باشند . رژیم های پادشهای دوام و بقاء ندارند.این حکومت های پوسیده  که  نه یک قانون اساسی درستی  دارند و نه یک پارلمان و نه به زنان و جوانانشان  آزادی می دهند در حال انقراض هستند .