شنبه, 10 مرداد 1394 18:00

سرلشکر صفوی: شهید علی هاشمی هیچگاه بدنبال مطرح کردن خود نبود

تدبیر او در فرماندهی عملیات نشان می داد که شهید علی هاشمی  انسانی بسیار  فکور و از نبوغ نظامی برخوردار است. او سنجیده و کم سخن می‌گفت و  هیچگاه به دنبال مطرح کردن خودش نبود.

 

سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در یادواره سردار شهید علی هاشمی  سخنرانی می کرد،گفت:

شهادت هدیه الهی است و خداوند به افرادی که لیاقت دارند عنایت می‌کند.
سردار صفوی به   اشاره به شهادت شهید علی هاشمی گفت: علی هاشمی  سرداری مؤمن، شجاع، خردمند و محجوب بود. او در برخورد با دشمن از خود سستی به خرج نداد و هیچگاه از هجمه دشمن در جزیره مجنون که میلیون‌ها گلوله به این جزیره ریختند، نترسید.

وی ادامه داد: تدبیر او در فرماندهی عملیات نشان می داد که شهید علی هاشمی  انسانی بسیار  فکور و از نبوغ نظامی برخوردار است. او سنجیده و کم سخن می‌گفت و  هیچگاه به دنبال مطرح کردن خودش نبود.

سرلشکر صفوی گفت: وقتی علی هاشمی را به فرماندهی سپاه ششم منصوب کردند کلید فرماندهی را به رئیس ستادش سردار گرجی‌زاده داداو نمی‌خواست پشت میز فرماندهی بنشیند و می‌گفت هرکس می‌خواهد من را ببیند بیاید در جزیره.

وی ادامه داد: شهید علی هاشمی در کمبود تدارکات و تجهیزات هیچگاه اعتراض نمی‌کرد. هیچگاه به  فرماندهان و بنده با زبان اعتراض،  از کمبودها  شکایت نمی کرد.
سرلشکر صفوی در ادامه به ذکر خاطره ای از شهید علی هاشمی پرداخت و  با اشاره به هشت سال دفاع مقدس در نشان دادن عظمت ملت ایران ، گفت:
8 سال دفاع مقدس سال‌های قدرت‌نمایی ملت ایران است ما  پاسداران و ارتشی ها  مؤظف به دفاع از کشور و انقلاب بودیم. بسیجیانی از لر، ترک، عرب و کرد همه آمدند و جانانه برای انقلاب و کشورشان دفاع کردند. و برای انقلاب اسلامی و کشور و امنیت‌شان شجاعانه جنگیدند.