شنبه, 20 بهمن 1397 19:34

سرلشکر صفوی:مردم در 22 بهمن امسال هوشمندانه پاسخ تحریم هارا خواهند داد/ عامل وحدت در سطح ملی منجر به پیشرفت کشور است

مطمئن هستم که در 22 بهمن امسال علیرغم  وجود تمامی مشکلات  ملت عزیزمان  با حضور آگاهانه و هوشمندانه خود پاسخ تحریم های ظالمانه آمریکائی ها را خواهند دادو یکپارچه و متحد زیر پرچم اسلام و قران و ولایت فقیه با انسجام و اقتدار خود باردیگر عزمت ملت ایران را نمایش خواهند داد.


سردار سرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در  اجتماع پیشگامان انقلاب اسلامی استان اصفهان و  تجلیل از مدیران شاخص و پیشگامان انقلاب اسلامی که به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار گردید گفت:
مطمئن هستم که در 22 بهمن امسال علیرغم  وجود تمامی مشکلات  ملت عزیزمان  با حضور آگاهانه و هوشمندانه خود پاسخ تحریم های ظالمانه آمریکائی ها را خواهند دادو یکپارچه و متحد زیر پرچم اسلام و قران و ولایت فقیه با انسجام و اقتدار خود باردیگر عزمت ملت ایران را نمایش خواهند داد.
وی افزود:
باید واقع بین باشیم . مشکلات داخلی داریم اما پس از گذشت 40 سال از عمر انقلاب اسلامی ایران  علیرغم فشارهای بسیاری که دشمنان و بدخواهان وارد کرده اند ، در این چهل سال ایران قدرتمند شده است و یک درخت تنومند 40 ساله با ریشه های عمیق و شاخه های گسترده شده که  دامنه نفوذ آن  تا مدیترانه گسترش پیدا کرده است .
سرلشکر صفوی با اشاره به نقش مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی  ایران گفت:
مردم اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیشتاز بودند و اولین حکومت نظامی در اصفهان تشکیل شد. جوانان انقلابی استان اصفهان ، علما و بازاریان و همه اقشار استان در پیروزی این انقلاب پیشتاز بوده اند و علاوه بر آن در هشت سال دفاع مقدس فرزندان برومند و بسیجیان و ارتشیان دلاور و پاسداران  غیور و در کنار آنها  عزیزان جهاد سازندگی استان اصفهان با شجاعت و خردمندی در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حضور پررنگ و تعیین کننده ای داشتند .
سرلشکر صفوی افزود:
در پانصد سال گذشته دو مرحله تمدن سازی داشته ایم ، یک مرحله در زمان صفویه که از اصفهان آغاز شد که شیعه و ایران یکپارچه شد و مرحله دوم با رویداد انقلاب اسلامی ایران  به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و  مقام معظم رهبری  دوران دیگری از تمدن سازی آغاز گردیده است که به فضل الهی و برکت حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تا 50 سال آینده یک فرهنگ و تمدن جدید اسلامی را خواهیم ساخت .
وی ادامه داد:
هم اکنون نیز و در عرصه تمدنی  ، استان اصفهان  علاوه بر آنکه قطب صنعتی  کشور است ، قطب فرهنگی و تمدنی است و فرصت های زیادی پیش روی این استان می باشد.
سرلشکر صفوی با اشاره به دیدار جمعی از مردم مردم اصفهان با مقام معظم رهبری افزود:
در آن دیدار مقام معظم رهبری فرمودند:" اصفهان در مقطعی مرکز نورافشانی علمی در کشور و در دنیای اسلام بوده است و علما، دانشمندان و هنرمندان این خطه، دستیابی به این جایگاه را، افق فعالیتهای خود قرار دهند."
وی اضافه کرد:
باید جایگاه خودمان را پیدا کنیم ، استان اصفهان علیرغم توانمندیهای بالا و کسب رتبه های برتر کشور در بسیاری از امور اقتصادی ، تولیدی و علمی و فرهنگی  ، در سالهای اخیر هم در بخش اعتبارات دولتی و هم در سرمایه گذاری بخش خصوصی از برخی استان ها عقب افتاده است و متاسفانه بخش دولتی ،این استان را استان برخوردار می دانند و اعتبارات کمتری به این استان اختصاص می دهند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری ادامه داد:
متاسفانه در این استان شاهد نوعی سرمایه گریزی بدلیل نا مساعد بودن شرایط کسب و کار و البته برخی سخت گیری ها هستیم  و لازم است  استان اصفهان به سمت کار جمعی و مشارکت در برخی از امور روی آورد.
سرلشکر صفوی با اشاره به فعالیت های بنیاد نصف جهان در حل برخی از مشکلات استان اصفهان افزود:
 در تهران بیش از دویست نخبه اصفهانی داریم و در هماهنگی با مرجعیت و امام جمعه محترم و استاندار  و بطور کلی  استان اصفهان ،بنیادی به نام بنیاد نصف جهان  برای حل مشکلات کلان استان تشکیل دادیم تا مسائل استان بویژه موضوع آب و موضوعاتی از قبیل قطار سریع السیر  به سمت حل پیش رود و این بنیاد در امورات اجرایی دخالت نکرده و صرفا در سطح راهبردی به هدایت موضوعات می پردازد.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به لزوم وحدت و همدلی در امورات استان و همچنین در بعد ملی گفت:
باید یاد بگیریم باهم باشیم و در سطح ملی نیز اگر ملت ما و مسئولین و سران قوا باهم باشند می توانند کشور را به جلو و پیشرفت ببرند .