دوشنبه, 03 خرداد 1400 08:00

سرلشکر صفوی:پیروزی جنگ 12 روزه فلسطینیان بر رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین ثمره مکتب مقاومت است

پیروزی جنگ 12 روزه فلسطینیان  بر رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین  ثمره مکتب مقاومت  یا مکتب شهید قاسم سلیمانی  است و مکتب مقاومت  محصوصل مکتب دفاع مقدس است  و این مکتب به فلسطین رفت و حماس را ایجاد کرد و از سوی دیگر به لبنان رفت و حزب ا... را شکل داد.

سردار سرلشکر پاسدار دکتر صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا  در نشست علمی  واکاوی عملیات بیت المقدس  و تاثیر متقابل میدان و دیپلماسی  که به همت پژوهشکده دفاع مقدس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار گردید  با اشاره به حضور خود در پیروزی خرمشهر گفت:
در پیروزی خرمشهر  30 سال تمام داشتم و مسئولیت بنده  جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مرکزی کربلا بود.
وی افزود:
پیروزی جنگ 12 روزه فلسطینیان  بر رژیم صهیونیستی غاصب فلسطین  ثمره مکتب مقاومت  یا مکتب شهید قاسم سلیمانی  است و مکتب مقاومت  محصوصل مکتب دفاع مقدس است  و این مکتب به فلسطین رفت و حماس را ایجاد کرد و از سوی دیگر به لبنان رفت و حزب ا... را شکل داد.
سرلشکر صفوی افزود:
پس از گذشت 39 سال  از پیروزی و فتح خرمشهر  می توانیم تا اندازه ای  اسرار پشت پرده و ناگفته های جنگ را برای ملت بزرگوارمان ، خصوصا  جوانان برومند کشور عزیزمان بگوییم.
رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ادامه داد:
بازنگری یا واکاوی  از حماسه اقتدار ملی و پیروزی ملت ایران به رهبری حضرت امام (ره)  در تاریخ ایران و جهان بایستی ماندگار بماند  و درس عبرتی برای ملت ها و امت های اسلامی باشد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری با اشاره به  عوامل قدرت ملی ایران در پیروزی فتح خرمشهر گفت:
در پیروزی فتح خرمشهر مجموع عوامل قدرت ملی ایران کارساز بود ، عواملی نظیر انسجام و وحدت ملی در سطح عالی کشور یعنی  از نظر سیاسی  همراهی و هماهنگی قوای سه گانه با رهبری  حضرت امام و وحدت و هماهنگی ارتش ، سپاه و بسیج و جهاد سازندگی و همچنین عوامل فرهنگی و معنوی و اقتصادی و ثبات سیاسی کشور ، حضور 70 هزار نیروی مردمی در بسیج و جهاد سازندگی و قدرت فرماندهی مشترک سپاه و ارتش در غافلگیری دشمن  این پیروزی بزرگ را شکل دادند.
سرلشکر صفوی با اشاره به روندها- رویدادها و راهبردهای جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته و حرکت رو به افزایش قدرت ملی ایران افزود:
روندها ، رویدادها و راهبردهای ایران در حدود 40 سال گذشته  به سمت افزایش قدرت ملی  بوده است ، پس از 39 سال در سطوح راهبردی قدرتمان افزایش یافته و ایران تبدیل به قدرت منطقه ای شده است و آمریکائی ها و صهیونیست ها  و حامیان صدام  با شکست های بزرگی روبرو شده اند و قدرت آنها رو به افول رفته است.
وی افزود:
به فضل الهی اگر بتوانیم شرایط وحدت ملی و انسجام ملی را در سطح  ملی و رضایت مردم را از وضعیت  اقتصادی فراهم کنیم ، به شرایط مطلوب تری خواهیم رسید و از نظر قدرت و ثبات سیاسی  به قدرت اول منطقه غرب آسیا خواهیم رسید و دشمنان مجبور خواهند بود به شرایط ایران تن دهند.
سرلشکر صفوی اضافه کرد:
نشست امروز می تواند یادآور شاخص ها ی قدرت ملی باشد و اینکه چگونه می توان سیاست خارجی و سیاست میدانی را در جهت کسب پیروزی هماهنگ کرد.
سرلشکر صفوی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح شرایط محیط بین الملل  و منطقه ای  پرداخت و گفت:
با فتح خرمشهر استراتژی عراق با شکست مواجه شد و عراقی ها فکر نمی کردند که شکست بخورند.